Çfarë i shqetëson dhe çfarë u pëlqen shqiptarëve gjatë pushimeve verore brenda vendit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Çmimet janë një nga çështjet që i shqetësojnë më së shumti shqiptarët për sa i përket pushimeve verore brenda vendit, ndërsa bukuritë natyrore ato çka vlerësojnë më shumë.

Ky përfundim rezultoi gjatë sondazhit të “Barometrit” në Euronews Albania ku të pyetur me alternativa se “cilat janë problemet kryesore që hasin gjatë pushimeve” 82.5% zgjodhën “çmimet e larta”, 49.3% “rrugët dhe trafiku” dhe 33% “shërbimi jo i mirë”.

Ndryshe, përballë pyetjes se “çfarë pëlqejnë më shumë gjatë pushimeve në Shqipëri”, më së shumti vlerësuan bukuritë natyrore (40.3%), vendet e qeta (29.5%) dhe ajri i pastër (27.1%).

Sondazhi për pushimet verore u krye gjatë 15-ditëshit të dytë të muajit gusht ku në intervista ballë për ballë u përfshinë 1000 veta.

Etiketimet

LSDM pa “Alternativë”, ende pa pakt me partinë shqiptare për koalicion

Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore, partia opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut "Alternativa" ka autorizuar kryetarin Afrim Gashi që të vazhdojë bisedimet për t’u...

8 viktima nga COVID-19, mbi 400 raste të reja në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri ka pasur 8 humbje jete dhe mbi 400 raste të reja me COVID-19. Viktimat janë dy qytetarë nga...

Mijëra qytetarë nderojnë 3 viktimat e sulmit me armë në Deçan

Mijëra qytetarë në Deçan kanë ndezur qirinj për tre personat që u vranë mbrëmjen e së premtes pas një sulmi me armë ndaj një...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER