Ministrja Spiropali: Populli do që PS-PD të bashkëpunojnë, të lodhur nga konflikti politik

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbi 77% e shqiptarëve kërkojnë bashkëpunimin e PD-së me mazhorancën për reformat e rëndësishme në vend, sipas sondazhit të Barometrit.

Për ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, që shqiptarët të duan bashkëpunim midis qeverisë dhe opozitës është e pritshme, pasi “janë të lodhur nga konflikti politik, gjuha e urrejtjes dhe mungesa e konsensusit”.

Znj. Spiropali tha se mungesa e konsensusit është bërë problem për proceset zhvillimore të Shqipërisë.

Ajo u shpreh se shqiptarët duan që PD-ja dhe PS-ja të bashkëpunojnë, sidomos kur bëhet fjalë për çështje madhore siç është integrimi në BE. Ndër këto çështje, ministrja renditi me prioritet reformën zgjedhore.

“Shqiptarët duan bashkëpunim Shqiptarët kanë votuar një palë për të qeverisur dhe një opozitë. Këto të dyja duhet të luajnë rolin e tyre dhe kur vjen puna për t’u ulur në një tryezë në reformën zgjedhore”, u shpreh ministrja Spiropali.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Tensione mes Francës dhe Britanisë për emigrantët, zgjidhja e problemit ende larg

Në kampin ku kanë qëndruar 27 personat që pak ditë më parë u mbytën në kanalin e La Manshit janë të vështira. Që prej 2018-s,...

LSDM pa “Alternativë”, ende pa pakt me partinë shqiptare për koalicion

Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore, partia opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut "Alternativa" ka autorizuar kryetarin Afrim Gashi që të vazhdojë bisedimet për t’u...

8 viktima nga COVID-19, mbi 400 raste të reja në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri ka pasur 8 humbje jete dhe mbi 400 raste të reja me COVID-19. Viktimat janë dy qytetarë nga...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER