Shqiptarët kërkojnë bashkëpunim PD–PS për reformat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbi 77% e shqiptarëve kërkojnë bashkëpunimin e Partisë Demokratike me mazhorancën për reformat e rëndësishme në vend.

Kryeministri Edi Rama i bëri ftesë publike Partisë Demokratike për të bashkëpunuar për reformën territoriale dhe atë zgjedhore.

82% e votuesve të Partisë Socialistëve, si dhe 79% e votuesve të Partisë Demokratike kërkojnë bashkëpunimin e mazhorancës dhe opozitës në Kuvend për reformat, sipas anketës së kryer nga Euronews Albania dhe MRB.

Të pyetur specifikisht për reformën territoriale dhe atë zgjedhore, mbështetja e qytetarëve ndahet sipas partisë që ata kanë votuar.

50% e votuesve të PS nuk duan bashkëpunim për reformën territorial, ndërsa nga votuesit e PD janë 69% që e duan këtë reformë.

Edhe për rastin e reformës zgjedhore, votuesit e socialistëve nuk janë dakord (52%) ndërsa mes votuesve të PD 68% janë dakord për bashkëpunim.

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Mijëra qytetarë nderojnë tre viktimat e sulmit me armë në Deçan

Mijëra qytetarë në Deçan kanë ndezur qirinj për tre personat që u vranë mbrëmjen e së premtes pas një sulmi me armë ndaj një...

Festat e Nëntorit, kalendari i aktiviteteve që mund të ndiqni më 28-29 nëntor

Aktivitetet për fesat e Nëntorit kanë nisur që të premten në Tiranë, me ekspozita dhe diskutime për figurat e rëndësishme që kontribuuan në pavarësinë. Në...

“Konaku i Rrajcës” aktiviteti që ruan trashëgiminë folklorike të zonës

Me qëllim ruajtjen e traditave dhe kulturës të zonës, si dhe përcjelljen te brezat e rinj një grup artistësh nga Rrajca kanë organizuar "Konakun...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER