72% e shqiptarëve janë kundër vaksinimit me detyrim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Janë gati 72% e qytetarëve që kundërshtojnë bërjen të detyrueshme për të gjithë vaksinën kundër koronavirusit. 17% e qytetarëve mendojnë se duhet të detyrohen për të bërë këtë vaksinë.

Të pyetur në anketën e Barometrit dhe MRB shqiptarët u shprehën kundër vaksinimit me detyrim të studentëve, pedagogëve dhe punonjësve publikë.

Të pyetur nëse kjo duhet të jetë e detyrueshme për punonjësit publikë, kundër shprehen 62% e qytetarëve. Në të njëjtin nivel është dhe opinioni për detyrimin e studentëve dhe pedagogëve që të vaksinohen.

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Gjendet i vdekur në apartament një çift në Golem

Një çift në Golem të Kavajës është gjetur pa shenja jete mbrëmjen e së shtunës. Burri M. J., 60 vjeç, banues në Golem  dhe...

Tensione mes Francës dhe Britanisë për emigrantët, zgjidhja e problemit ende larg

Në kampin ku kanë qëndruar 27 personat që pak ditë më parë u mbytën në kanalin e La Manshit janë të vështira. Që prej 2018-s,...

LSDM pa “Alternativë”, ende pa pakt me partinë shqiptare për koalicion

Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore, partia opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut "Alternativa" ka autorizuar kryetarin Afrim Gashi që të vazhdojë bisedimet për t’u...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER