EuroGame

EuroGame me Jurgen Zelën dhe Lei Krajën do të përcjellë emocionet e kampionatit evropian bashkë me analizat e specialistëve si Ylli Shameti apo dhe Erion Xhafa.

EuroGame

Italia çon trofeun në shtëpi, pritje spektakolare për fituesin e Euro 2020

Italia dërgon trofeun europian në Romë. Pas triumfit në finale me Anglinë në Londër, italianët kanë marrë rrugën për në shtëpi. Të shumtë kanë qenë...

Vendet europiane mbështesin Italinë përballë Anglisë në finalen e Euro 2020

Anglia dhe Italia janë dy superfuqi në futboll, duke pasur kampionatet më të ndjekura dhe më të dashura për tifozët, por në anën tjetër...

Anglia kërkon të fitojë trofeun e parë në një kampionat evropian

Për herë të parë në histori, Anglia do të luajë një finale të një kampionatin evropian e fati i ka buzëqeshur britanikëve, që do...

Euro 2020, Italia synon t’i prishë festën Anglisë në finale

Finalja e Euro 2020 do të jetë Itali-Angli. Kjo është hera e parë që të kaltrit do të sfidojnë të ashtuquajturit “Tre Luanët” në...

Angli-Danimarkë, pikat e forta dhe shanset e dy ekipeve për të kaluar në finale

Anglia jo vetëm do kërkojë që të marrë një biletë për në finalen e EURO 2020, por ka dhe një tjetër objektiv, të mbajë...

Italia bëhet finalistja e parë e Euro 2020, eliminojnë Spanjën me penallti

Italia është bërë finalistja e parë e Euro 2020 duke eliminuar Spanjën në gjysmëfinaleve me penallti. Edhe pse Locatelli gaboi i pari nga pika e...

Euro 2020, ecuritë e Italisë dhe Spanjës drejt gjysmëfinales

Gjysmëfinalja e parë e evropianit të futbollit, që luhet mbrëmjen e së martës, premton emocione pasi vë përballë Italinë dhe Spanjën. Më poshtë redaksia...

Statistikat interesante, çfarë pritet nga gjysmëfinalet e Euro 2020

Çerekfinalet e evropianit dhuruan plot emocione, por dhe anë të veçanta për sa i përket statistikave. Në këtë pjesë vëmendja më e madhe shkoi...

Euro 2020, Anglia përballë Ukrainës për të diskutuar biletën e fundit gjysmëfinale

Anglia dhe Ukraina diskutojnë mes tyre biletën e fundit për në gjysmëfinalet e Euro2020. Skuadra e “Tre luanëve” është e vetmja përfaqësuese që nuk...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER