Ronaldo thyen rekordin e të gjitha kohërave në Europian

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Cristiano Ronaldo shënoi dy herë ndaj Hungarisë duke thyer kështu rekordin e francezit, Michel Platini si golashënuesi më i mirë në finalet e Kampionatit Evropian.

Portugezi ka arritur në kuotën e 11 golave mbrëmjen e së  martës në stadiumin “Pushkash” në Budapest.

Ronaldo dhe Platini ndodheshin të dy në kuotën e 9 golave para nisjes së Euro 2020, por portugezi shënoi dy herë duke çuar më tej rekordin e tij.

Ronaldo humbi një rast të pastër për gol gjatë pjesës së parë, ndërsa në të dytën shënoi fillimisht me penallti dhe më pas sërish në minuta shtesë pas një aksioni model.

36-vjeçari gjithashtu mban rekordin duke qenë i vetmi lojtar që shënon në pesë finale evropiani.

Ronaldo ka luajtur numrin më të madh të ndeshjeve në Evropian ku dueli ndaj Hungarisë ishte numër 22 që pas debutimit në 2004.

Etiketimet

Sopranoja Ermonela Jaho: Në momentin që nuk do kem emocione, do ta lë këtë zanat

“Në momentin që nuk do kem emocione unë do ta lë këtë zanat”. Kështu u shpreh për Euronews Albania, sopranoja e njohur Ermonela Jaho...

‘Grusht shteti brenda partisë’, Bejko dhe Bumçi përplasen për përjashtimin e Berishës

Anëtari i kryesisë dhe i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aldo Bumçi dhe Roland Bejko debatuan në Euronews Albania sa i takon legjitimitetit të vendimit...

‘S’mund të jetojmë dot pa artin’, Ermonela Jaho tregon emocionet në Teatrin e Operas dhe Baletit

Sopranoja me famë botërore, Ermonela Jaho në një intervistë për Euronews Albania u shpreh se gjatë performancës së saj në Teatrin e Operas dhe...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER