Surprizon Hungaria, ndal kampionët e botës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Hungaria bën surprizën e madhe në fazën e grupeve, duke marrë pikën e parë, ndaj kampionëve të botës, Francës.

Gjelat hasën vështirësi ndaj një kundërshtari të vendosur mirë dhe të rrezikshëm në kundërzbritjet e tyre. Francezët e patën të vështirë që të gjenin hapësira në pjesën e parë megjithatë i patën mundësitë e tyre me Mbappe, Grizman e Benzema të cilët ishin një rrezik konstant.

Në minutat shtesë, skuadra hungareze arriti që të shfrytëzonte një zbritje të shpejtë, që u finalizua nga Attila Fiola, i cili ngriti peshë të gjithë tifozët që ndodheshin në stadiumin “Puskas Arena” në Budapest.

Në pjesën e dytë skuadra e Dechampes e rriti presionin, por nuk e pati aspak të lehtë që të gjente golin. Rezistenca e Hungarisë zgjati deri në minutën e 66-të, me Grizzman që shënoi golin e barazimit.

Në vijim Hungaria u mbrojt mjaft mirë dhe nuk doli duarbosh nga kjo sfidë e tani ëndërron për një mundësi për të kaluar më tej. Franca në anën tjetër ndalet pas fitores me Gjermaninë.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 

Etiketimet

“Conference League”, Laçi e Prishtina kalojnë në fazën e tretë, eliminohen Partizani dhe Drita

Laçi e Prishtina ia dolën të kualifikohen për në fazën e tretë eliminatore të “Conference League”, ndërsa Partizani dhe Drita u eliminuan. Prishtina e siguroi...

Kalon ligji për shtetësi në RMV, iniciativë e partive shqiptare

Me 57 vota “Pro” dhe 32 “Kundër”, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi ligjin për shtetësi. Me ndryshimet në këtë ligj synohet të zgjidhet...

Armando Subashi mohon që deklarimet e Petro Koçit të jenë akuza ndaj tij

Akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi për tenderët në bashkinë e Fierit, u është përgjigjur herë të parë kryetari i...


Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER