Euronews Tonight

Programi Euronews Tonight do të paraqesë lajmet më të rëndësishme nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia nëpërmjet raportimit drejtpërsëdrejti duke pasqyruar dhe përditësuar lajmet që shikuesit kanë ndjekur gjatë ditës apo të lajmeve të ditës në vijim.

Euronews Tonight

Dyfishohen shkarkimet në Vaun e Dejës, Ilir Bejtja: Situata nën kontroll, kaskada e Drinit në monitorim

Në një intervistë për Euronews Albania zëvendësministri i Infrastrukturës Ilir Bejtja tha se aktualisht në kaskadën e Drinit situata është nën kontroll dhe në...

Aktakuzat ndaj udhëheqësve të UÇK-së, Valon Murati: Po synohet rishkrimi i historisë

Valon Murati, kryetar i partisë Lëvizja për Bashkim, komentoi për Euronews Albania situatën që po kalon Kosova pas aktakuzës së zyrtarizuar ndaj nëntë ish-udhëheqësve...

Masat kufizuese në Evropë, mjeku Ramadan Jashari: Të justifikueshme pas rritjes së të infektuarve

Mjeku kardiokirurg Ramadan Jashari, i cili jeton dhe punon në Belgjikë, tregoi në Euronews Tonight situatën që po kalon Evropa për sa i përket...

Vizita e Lajçak në Kosovë, Afrim Hoti: BE po bën hapa serioz për të marrë drejtimin e dialogut me Serbinë

Afrim Hoti, pedagog dhe njohës i mirë i marrëdhënieve ndërkombëtare, diskutoi në Euronews Tonight me Eno Mujën zhvillimet e fundit rreth dialogut Kosovë-Serbi si...

Vala e dytë e COVID-19 në Evropë, mjeku Sabri Trepça: Masat e reja për të parandaluar një situatë si në mars

Mjeku Sabri Trepça nga Londra, diskutoi për Euronews Tonight me gazetarin Eno Muja zhvillimet e fundit në Evropë për sa i përket pandemisë së...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER