Good Morning Albanians

Dita nis me programin GOOD MORNING që do t’i japë shikuesve përmbledhjen më të mirë të lajmeve të ditës, ngjarjeve që ndodhën gjatë natës dhe më së tepërmi do të krijojë një program të lajmeve që do të vijojnë.

”800 mijë të vaksinuar”, mjeku Rezart Sulçe: Në javët në vijim Italia do preket nga vala e tretë e infektimit

Mjeku shqiptar në Itali, zoti Rezart Sulçe u shpreh në Euronews Albania se ky shtet në javët në vijim do të preket nga vala...

”800 mijë të vaksinuar”, mjeku Rezart Sulçe: Në javët në vijim Italia do preket nga vala e tretë e infektimit

Mjeku shqiptar në Itali, zoti Rezart Sulçe u shpreh në Euronews Albania se ky shtet në javët në vijim do të preket nga vala...

Moti, pritet përmirësim i kushteve atmosferike në Shqipëri

Ditët në vijim pritet që intensiteti i reshjeve të shiut të pakësohen dhe të kthehen në formën e reshjeve lokale, ndërkohë që Shqipëria mund...

Gazetarja shqiptare rrëfen si e përjetoi sulmin terrorist në Vjenë

Gazetarja shqiptare Fjorda Llukmani, e cila jeton në Vjenë, rrëfeu për Euronews Albania se si e përjetoi ajo sulmin terrorist të së hënës. Ajo tha...

Mjeku Arben Gjata tregon çfarë duhet bërë për të përballuar COVID-19: Na pret një periudhë e vështirë përpara

Kirurgu Arben Gjata, i cili është njëkohësisht dhe rektori i Universitetit të Mjekësisë tha për Euronews Albania se situata nga COVID-19 në vendin tonë paraqitet...

Mjekja shqiptare në Gjermani: Frika e një mbylljeje të dytë është e madhe, njerëzit po dynden sërish në markete

Kryetarja e Shoqatës së Mjekëve Shqiptarë në Gjermani, Marsela Ceno tha për Euronews Albania se rritja e madhe e numrit të infeksioneve me COVID-19...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER