Ilva Now

Ilva Tare ju fton në një emision të përditshëm me lajme të thelluara, debat dhe intervista me standardin europian të Euronews Albania.

Ilva Now

Lealba Pelinku: Qytetarët të verifikojnë qendrat e votimit, mund të ketë ndryshime

Në emisionin “Me Pak Fjalë” u shpjegua se si do të votohet në zgjedhjet e 25 prillit tani që është bërë zyrtare fleta e...

Luan Rama: LSI dyfishon votat në Vlorë, opozita merr 7 mandate

Lëvizja Socialiste për Integrim pretendon se në zgjedhjet e 25 prillit në Qarkun e Vlorës do të marrë rreth 25 mijë vota, që mund...

Luan Rama gjen gabimet e PS: Kryeministri përdori Vlorën për t’u shfaqur si “reformator i madh”

Kandidati për deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama tha se Vlora ka pasur deputetë në Kuvendin e Shqipërisë, por nuk i kanë...

Rushaj: Nëse zgjedhjet do të jenë të lira dhe demokratike, PD do pranojë çdo rezultat

Drejtori i fushatës së Partisë Demokratike në Tiranë, Alfred Rushaj, tha për gazetaren Ilva Tare se PD do të njohë çfarëdo rezultati zgjedhjesh nëse ato certifikohen si...

Alfred Rushaj: Kemi ngritur strukturë për mbrojtjen e votës

Drejtori i fushatës së Partisë Demokratike, Alfred Rushaj thotë se PD ka ngritur strukturë për mbrojtjen e votës por edhe për të mbrojtur votuesit,...

Mesazhet e terrenit, Alfred Rushaj zbërthen strategjitë elektorale të PD-së

Drejtori i fushatës së Partisë Demokratike në Tiranë, Alfred Rushaj, tha se entuziazmi i qytetarëve për ndryshim pushtetit është shumë i lartë dhe kjo...

Arben Ahmetaj: Beteja ime është të marr sa më shumë vota për PS

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj thotë se detyra që mori pas tërmetit tragjik ku humbën jetën 51 persona është “një nga detyrat më të...

Situata në Rinas, Ahmetaj: U cenua siguria kombëtare, institucionet të merren me ta

Përballë gazetares Ilva Tare në "Ilva Now", ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj fillimisht komentoi situatën e krijuar në Rinas, ku punonjësit e "AlbControl" pezulluan...

Ahmetaj: Nuk ka të zhgënjyer me PS, kemi bilance punësh të mëdha

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe njëherësh kandidati i PS për deputet në qarkun e Tiranës tha për gazetaren Ilva Tare në Euronews Albania...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER