Bahri Shqiri i sigurt që do të jetë pjesë e Parlamentit të ri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sa mandate do të marrë LSI në Durrës? Kjo ishte pyetja e drejtuar nga gazetarja Ilva Tare për kandidatin për deputet të Lëvizjes Socialiste në Durrës, Bahri Shaqiri.

Ai vendosi të mos përgjigjej me një shifër konkrete por theksoi se LSI-ja do të surprizojë me rezultatin e saj dhe jo vetëm në Durrës.

“Në Durrës rezultati që do marri PD-ja dhe LSI-ja do të jetë shumë herë më i madh se ai që do marri partia në pushtet,” – u shpreh Shaqiri.

Kandidati theksoi në Ilva Now se do të kërkonte votë preferenciale dhe votë partie duke pohuar kësisoj se ka një siguri sa i takon hyrjes në parlament.

Rrugët, uji i pijshëm, punësimi, ndërtesat e shembura nga tërmeti ishin disa nga shqetësimet që Bahri Shaqiri përmendi teksa sqaroi gjithashtu se këto janë dhe problemet më të zakonshme të qytetarëve të Durrësit me të cilat ai po përballet gjatë fushatës së tij.

Sa i takon marrëdhënieve me Patinë Demokratike ai pohoi se janë shumë të mira.

“Secila parti punon në mënyrë individuale për të marrë votat e veta por marrëdhëniet midis dy forcave politike janë të shkëlqyera dhe janë shumë të marrë maksimumin e votave të mundshme. Përpiqemi të kontribuojmë te njëri tjetri për të ndihmuar, për të maksimalizuar votën,” – tha Shaqiri, duke shtuar gjithashtu se ky koordinim mes dy forcave politike ndodh edhe në sajë të takimeve, edhe zonave ku shkojnë, edhe duke studiuar elektoratin.

Etiketimet

4 atraksionet që ja vlejnë të vizitohen gjatë qëndrimit tuaj në Pukë

Prej kohësh Puka është kthyer në një destinacion të preferuar nga vizitorët vendas por edhe ata të huaj që kërkojnë të shijojnë, natyrën, borën,...

Ish-presidenti Rexhep Mejdani “kundër” vendimit për shkarkimin e Metës

Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Mejdani e konsideron situatën aktuale politike në vend “të trishtueshme”. Në një prononcim ekskluziv për Euronews Albania, z. Mejdani...

Destinacion udhëton në Leskovik, qytezën e vogël me një natyrë të mrekullueshme

"Destinacion" shkon në Leskovik, qytezën e vogël plot njerëz të urtë, punëtorë e bujar. Në këtë qytet mund të shijoni natyrën e mrekullueshme dhe...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER