Ylli Manjani: Meta ka vënë një bast publik, duhet të japë dorëheqjen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar iniciativën e PS-së, e cila kërkon të ngrejë një komision parlamentar për të hetuar Presidentin e Republikës, Ilir Meta për shkelje të Kushtetutës.

Për juristin Manjani, pretendimet që ka ngritur Partia Socialiste për shkakrimin e kreut të shtetit nuk kanë bazë ligjore.

“Presidenti ka ku mbrohet dhe mbrohet mirë. Mua më shqetëson ai qytetari ku s’ka ku të mbrohet. Nuk shkarkohet [Meta]…. për shkaqet që thotë mazhoranca”, tha ai.

Duke folur nga studioja e “Ilva Now” në Euronews Albania, z. Manjani tha se presidenti Meta duhet të japë dorëheqjen për këtë arsye:

“Unë mendoj se ai duhet të japë dorëheqjen, sepse e ka premtuar atë. Ai ka vënë bast publik se nëse Edi Rama merr 70 mandate jep dorëheqjen. Nëse do të çlirojë skenën politike duhet të mbajë fjalën”, tha ai.

Lexoni gjithashtu:

Aleksandër Çipa dhe Ylli Manjani nxjerrin dy gabimet kryesore të opozitës më 25 prill

Çipa: Opozita duhet të jetë e bashkuar përballë pushtetit, loja individuale i dëmton

Endrit Shabani tregon se si sistemi aktual zgjedhor i tjetërson votat e shqiptarëve pa u numëruar fare

Klima zgjedhore, Gerta Meta: Shqiptarët mbajnë mëri me familjen dhe jetën e japin për partitë

Etiketimet

Trembëdhjetë të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut në orët e fundit kanë humbur jetën 13 persona si pasojë e infektimit nga epidemia e COVID-19. Ministria e shëndetësisë ka...

Rënie e theksuar e vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 pas vaksinimit, sipas studimit italian

Rastet e reja me COVID-19 tek të gjitha grup moshat kanë rënë me 80 për qind vetëm pesë javë pas dozës së parë të...

Rritet çmimi i karburanteve, nafta dhe benzina 5 lekë më shtrenjtë në tregun e pakicës

Në pikat e furnizimit me pakicë të karburanteve, këtë fundjavë është vënë re rritje të çmimit të naftës dhe benzinës. Nëse në fillim të javës...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER