#Kubi

Kubi është një skuadër gazetarësh, specialistë të rrjeteve sociale të cilët gjejnë, verifikojnë dhe hulumtojnë ngjarjet më të rëndësishme në kohë reale. Misioni i tyre është që t’i japin kuptim të gjitha lajmeve dhe të shpjegojnë pse ato kanë rëndësi për ju.

#Kubi

Dy motra japoneze bëhen binjaket më të vjetra në botë

Dy motra japoneze 107-vjeçare janë bërë pjesë e librit të rekordeve Guinness si binjaket identike më të vjetra në botë. Motrat Umeno Sumiyama dhe...

Reagime pas vendimit në Kosovë, Osmani: Ftoj BE-në të ushtrojë presion mbi Serbinë

Vendimi që ka marrë Republika e Kosovës për heqjen e targave serbe dhe vendosjen e targave të përkohshme në kufi ka ngjallur shumë reagime...

Drejtuesja e opozitës bjelloruse takohet me presidentin Biden

Në Shtëpinë e Bardhë është organizuar një takim mes drejtueses së opozitës së Bjellorusisë, Sviatlana Tsikhanouskaya, dhe presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

UN Women: Përfundon nisma e rritjes së ndërgjegjësimit për barazi gjinore

UN Women, zyra e organizatës së Kombeve të Bashkuara për barazi gjinore dhe fuqizimin e grave në Shqipëri, ka perfunduar një nismë artistike për...

Rusia kundërpërgjigjet, shpallet non-grata një diplomat maqedonas

Rusia ka shpallur non-grata një punonjës të Ambasadës së Maqedonisë së Veriut në Moskë. Këtë lajm e njofton Ministria e Jashtme e Rusisë. "Olivera Çausheva-Dimovska,...

Ambasadorja Kim fton për takim në zyrë komentuesin që i ngatërroi origjinën në Instagram

Pas një komenti në Instagram, Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka ftuar për një takim në zyrë një person që kishte komentuar gabimisht në profilin...

Kukulla mbi 3 metra, pjesë e një nisme për t’u dhënë zë refugjatëve

Projekti “The Walk” është një nismë që përfshin një kukull të madhe, mbi 3 metra e gjatë, e cila përfaqëson një vogëlushe 9-vjeçare siriane...

GI: Shqipëria një nga nyjet kyçe të përpunimit dhe transportit të drograve

Një raport i fundit i Global Initiative për trafikun e drogës dhe pastrimit të parave gjatë vitit 2020 tregoi se grupet kriminale nga Ballkani...

Përqindja e rritjes së popullsisë në Kinë po i afrohet zeros

Të dhënat që janë paraqitur nga qeveria kineze tregojnë se popullsia u rrit vetëm me 72 milion individë gjatë 10 viteve të fundit. Regjistrimi...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER