Mirëmëngjes

Një mëngjes vibrant, me dozën e nevojshme të informacionit dhe argëtimit, për t’a nisur ditën mbarë, me energjinë dhe optimizmin e duhur me Loneta Progni dhe Renaldo Salianji. Nga e hëna në të premte ora 07:00-09:00

Mirëmëngjes

Kreu i Sindikatës së Artistëve të Cirkut: Do vijojmë me protestat

Kryetari i Sindikatës së Artistëve të Cirkut, Julian Kazazi në studion e "Mirëmëngjes" deklaroi se do të vijojnë pritestat për shembjen e Cirkut Kombëtar. Z....

Kitaristi 10-vjeçar nga Prishtina me 10 çmime

Sapo ka mbushur 10-vjec. Thuajse aq është edhe numri i çmimeve që ka fituar duke luajtur kitarën klasike. “Këtë vit kam fituar 6 çmime të...

‘Mund të shkurtohen orët mësimore’, mjeku në Kosovë: Vaksinimi i fëmijëve po bëhet me një dozë

Mjeku infektolog në Kosovë, Ilir Tolaj tha për Euronews Albania se vaksinimi i fëmijëve në këtë shtet është jashtëzakonisht i kufizuar. Z. Tolaj nënvizoi se...

Mjekja Shahini: Shumica e fëmijëve kanë qenë më rëndë herën e dytë të infektimit

Mjekja Valbona Shahini u shpreh për Euronews Albania se shumica e fëmijëve që janë infektuar për herë të dytë me COVID,  kanë qenë në...

Prindërit shqiptarë pro dhe kundër vaksinimit të fëmijëve

Prindërit në Shqipëri kanë qëndrime pro dhe kundër vaksinimit anti-COVID tek fëmijët. Për Euronews Albania disa prej tyre kanë deklaruar se janë kundër injektimit të...

Eksperti rrugor: Të hapet nënkalimi tek ‘Sheshi Skënderbej’ për të shmangur trafikun

Eksperti i sektorit të transportit publik, Mahir Hodo deklaroi për Euronews Albania se duhet të bëhet një ndërhyrje urgjente në rrugët e Tiranës për...

ARRSH nuk merr masat e nevojshme për të parandaluar aksidentet, sipas ekspertit

Islam Qibini, ekspert i sigurisë rrugore tha në Euronews Albania se pjesa më e madhe e aksidenteve ndodhin sepse Autoriteti Rrugor Shqiptar nuk ka...

Dyndje në urbanët e Tiranës, qytetarët presin nga 25 minuta nëpër stacione

Vendimi i marrë për përgjysmimin e autobusëve duket se ka shkaktuar shumë probleme për qytetarët në Tiranë. Gazetarja Denada Lura udhëtoi me një prej tyre,...

Bashkia ka shkelur kontratën me operatorët e transportit publik, thotë Qoshja

Kreu i Shoqatës së Transportit Qytetas Rixhin Qoshja tha për Euronews Albania se bashkia nuk i është përmbajtur kontratës që ka me operatorët e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER