Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së: Basha u detyrua nga SHBA-ja për të marrë vendimin për Berishën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Z. Berisha nuk e ka të keqen me z. Basha. Pra, kushdo që të ishte në krye të partisë, në mos me forumet, në mos personalisht do ta merrte këtë vendimin se ishte detyrim përcaktim nga SHBA-ja”. Kështu u shpreh për Euronews Albania anëtar i Këshillit Kombëtar të PD-së, Roland Bejko teksa komentoi zhvillimet më të fundit në selinë blu.

Por, ai sqaroi se Basha mund ta konsultonte këtë ngërç, si e quajti ai edhe me Kryesinë, Këshilli Kombëtar dhe Grupin Parlamentar.

“Nuk ka ndodhur asnjëherë më parë në pluralizmin shqiptar që një ambasador të dalë në oborrin e një force politike dhe të lëshojë ultimatume të tilla, të karakterit që nëse nuk merrni vendimin që ne ju themi, atëherë ju të gjithë do hani bar”, u shpreh z. Bejko.

“Z. Basha e ka kalkuluar mirë vendimin para se ta merrte dhe për interesa personale sepse edhe ai vetë nuk donte të vihej në këtë pozitë me z. Berisha, pasi dihet influenca që ka Berisha në parti”, shtoi ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Drejtori i Transportit Publik në Tiranë: S’do rritje të çmimit të abonesë dhe biletës

Drejtori i Transportit Publik në Tiranë, Enton Punavia deklaroi për Euronews Albania se nuk do të ketë rritje të çmimit të biletës apo abonesë...

“Mësova shqip për dy vjet”, ambasadori austriak: Shijoj mikpritjen shqiptare dhe ushqimin

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner ka treguar për emisionin “Mirëmëngjes” se ka filluar të mësojë gjuhën shqipe dy vite më parë. Gjatë intervistës me...

‘Asnjë përmirësim në fushën e medias’, ambasadori austriak: S’duhet të ndërhyjë qeveria apo biznesi

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner u shpreh për emisionin “Mirëmëngjes” se vitin e fundit në Shqipëri nuk ka pasur asnjë përmirësim në fushën...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER