Mot me vranësira gjatë javës, në veri s’do mungojnë reshjet e shiut

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjatë gjithë ditës së sotme do të kemi prezencë të vranësirave në zonat veriore dhe zonat qendrore, ku nuk do të mungojnë edhe shirat e pakët.

Adiola Bani, drejtuese e Departamentit të Klimës pranë Meteoalb tregoi për Euronews Albania se edhe dita e martë mbetet në këtë njëjtat kushte atmosferike. Sipas saj, më të dukshme vranësirat në këtë ditë do të jenë në veri, ndërsa në jug do të ketë kthjellime kalimtare.

Ndërsa nga e mërkura deri në fundjave moti do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, kryesisht në zonat jugore.

Në këto ditë do të ketë reshje vetëm në në veri dhe verilindje të vendit.

Etiketimet

“Mësova shqip për dy vjet”, ambasadori austriak: Shijoj mikpritjen shqiptare dhe ushqimin

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner ka treguar për emisionin “Mirëmëngjes” se ka filluar të mësojë gjuhën shqipe dy vite më parë. Gjatë intervistës me...

‘Asnjë përmirësim në fushën e medias’, ambasadori austriak: S’duhet të ndërhyjë qeveria apo biznesi

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner u shpreh për emisionin “Mirëmëngjes” se vitin e fundit në Shqipëri nuk ka pasur asnjë përmirësim në fushën...

Erdogan tërhiqet nga paralajmërimi për dëbimin e ambasadorëve

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi të hënën se ambasadorët të cilët kishte paralajmëruar se do t’i dëbonte kishin bërë një hap pas dhe...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER