Kandidat i PD-së për kryeqytetin? Gerti Bogdani: Jam gati po ma besuan, Tirana ka nevojë për ndryshim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Gerti Bogdani u shpreh për Euronews Albania se nëse i besohet nga PD-ja kandidatura për kryetar të Bashkisë së Tiranë, do i bënte ballë edhe kësaj sfide.

“Ju falënderoj për konsideratën dhe të gjithë ata demokratë që e shprehin këtë gjë pasdikutim për vlerësimin e tyre. Nëse lidershipi i PD-së ose qoftëse PD-ja e sheh të nevojshme një të tillë dhe e kërkon një gjë të tillë, unë i kam bërë ballë çdo sfide që më është dhënë përpara dhe i kam bërë ballë me sukses. Të shohim sesi do vijë koha. Besoj se Tirana ka nevojë për një ndryshim thelbësor”, u shpreh ai.

Z. Bodgani u shpreh sfida e radhës e PD-së janë zgjedhjet e pushtetit lokal.

“Të shohim sesi do të shprehet Gjykata Kushtetuese. PD duhet të fillojë të bëhet gati sot për Tiranën mbi të gjitha dhe për çdo qytet tjetër. Duhet ti japë kohë kohës”, shtoi ai.

Gjatë intervistës ai theksoi edhe njëherë dëshirën për të qenë kandidat për kreun e Bashkisë Tiranë.

“Nëse kjo sfidë më kërkohet unë sfidën do e pranoja me shumë dëshirë dhe zell, me një vullnet për ta çuar drejt suksesit”, u shpreh ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:Etiketimet

Historia e jetës së Zelensky-t, treguar në formën e një libri komik

Historia e jetës së presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky është publikuar në formën e një libri komik. Libri titullohet “Pushteti politik: Volodymyr Zelenski”, i përbërë...

Rusët bombardojnë bazën humanitare në Ukrainë

Trupat ruse vijojnë bombardimet në Ukrainë, duke sulmuar një godinë që shërbente si bazë për ndihma humanitare në Kharkiv. Ndërkohë, në Kiev selia e ambasadës...


TË FUNDIT

Historia e jetës së Zelensky-t, treguar në formën e një libri komik

Historia e jetës së presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky është publikuar në formën e një libri komik. Libri titullohet “Pushteti politik: Volodymyr Zelenski”, i përbërë...

Rusët bombardojnë bazën humanitare në Ukrainë

Trupat ruse vijojnë bombardimet në Ukrainë, duke sulmuar një godinë që shërbente si bazë për ndihma humanitare në Kharkiv. Ndërkohë, në Kiev selia e ambasadës...

Skemat e vizave britanike për ukrainasit, mbërrijnë 53.000 refugjatë në 3 ditë

Rreth 53.800 njerëz kanë mbërritur në Mbretërinë e Bashkuar me anë të skemave të vizave të krijuara për ukrainasit pas sulmit rus, sipas shifrave...

Binjaket refugjate ukrainase fillojnë shkollën në Britaninë e Madhe

Dy vajza binjake 5-vjeçare ukrainase, kanë filluar shkollën më pak se një muaj pas mbërritjes së tyre në Britani si refugjate. Emeli dhe Melani u...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER