Ish-ministri i Mbrojtjes: Do ishte një aventurë e ushtrisë serbe ndërhyrja në Kosovë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-ministri i Mbrojtjes, Anton Quni u shpreh për Euronews Albania se do të ishte një aventurë e forcave ushtarake serbe, zhvillimi i ndonjë operacioni në territorit e Kosovës.

Ai theksoi se Serbia është e vetëdijshme për fuqinë politike dhe ushtarake të NATO-s dhe KFOR-it.

“Beogradi, Serbia janë të vetëdijshëm për rolin e NATO-s, KFOR dhe nuk besoj që këtë mekanizëm të fuqishëm politiko-ushtarake ta sfidojnë”, u shpreh ai.

Ish-ministri theksoi se duhet të mbështeten njësitë speciale në veri të vendit.

Ndërsa sa i përket ngjarjeve të fundit në veri të vendit, ai nënvizoi se “ato veprime janë në adresë, në motivim të qytetarëve serbë në atë pjesë të Kosovës që të rezistojnë sa më shumë duke i mirëmbajtur ato barrikada”.

Ish-ministri the se liderët Rama-Kurti duhet të gjejnë gjuhën e përbashkët, ku bëhet fjalë për çështje që janë me interes të njëjtë.

“Të këtë bashkëpunim dhe bashkë-koordinim dhe qeveria të marrë mbështetjen nga fqinjët tanë, nga Shqipëria”, përfundoi ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Plazh në fund të tetorit, turistë të huaj shijojnë detin dhe diellin e ngrohtë të Vlorës

Përmirësimi i kushteve të motit ka sjellë në Vlorë turistët e tetorit. Ata janë ukrainas, rus apo holandezë, por nuk mungojnë as shqiptarët nga...

Ceno Klosi emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Me vendim të Këshillit të Ministrave, Klosit i është besuar drejtimi i institucionit të Tatimeve. "Ceno...

Aksidentet në shesh xhirime ndër vite

Aktori i Hollivudit, Alec Baldwin, qëlloi për vdekje një kineast dhe plagosi një regjisor në sheshin e xhirimeve të filmit ‘Rust’. Por, nuk është...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER