Ekspertja e Arsimit: Në institucionet arsimore mungon llogaridhënia, bordet nuk funksionojnë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ekspertja e Arsimit, Majlinda Keta u shpreh për Euronews Albania se institucionet arsimore duhet të kishin njoftuar më herët prindërit dhe nxënësit për mësimin me turne dhe jo një ditë para fillimit të shkollës.

Ajo theksoi se duhet të jepte sqarime drejtori i Arsimit të secilës zonë para nxënësve dhe prindërve për ndryshimet në procesin mësimor, detaje nga ora e shkurtuar si dhe për sa kohë do të vijojë ky proces.

Ekspertja nënvizoi se në institucionet tona arsimore mungon llogaridhënia.

“Tek ne mungon komunikimi llogaridhënës. Na mungon llogaridhënia institucionale. Në thonjëza, mashtrojmë opinionin publik”, tha ndër të tjera ekspertja Keta, teksa shtoi se bordet e shkollave nuk funksionojnë.

“Çdo drejtor shkolle duhet të jepte llogari dje para prindërve dhe fëmijëve se çfarë ka ndryshuar nga korriku kur u mbyll shkolla”, shtoi ajo.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

Etiketimet

Plazh në fund të tetorit, turistë të huaj shijojnë detin dhe diellin e ngrohtë të Vlorës

Përmirësimi i kushteve të motit ka sjellë në Vlorë turistët e tetorit. Ata janë ukrainas, rus apo holandezë, por nuk mungojnë as shqiptarët nga...

Ceno Klosi emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Me vendim të Këshillit të Ministrave, Klosit i është besuar drejtimi i institucionit të Tatimeve. "Ceno...

Aksidentet në shesh xhirime ndër vite

Aktori i Hollivudit, Alec Baldwin, qëlloi për vdekje një kineast dhe plagosi një regjisor në sheshin e xhirimeve të filmit ‘Rust’. Por, nuk është...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER