‘PS të mos sillet si triumfatore’, Lindita Nikolla: Do jem avokate e mirë e opozitës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

“Do jem një avokate e mirë e opozitës”. Kështu është shprehur për Euronews Albania, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, teksa shtoi se në çdo moment do të respektojë rregulloren e Kuvendit.

“Do ta manifestoj në sjelljet dhe qëndrimet e mia dëshirën për të qenë një avokate e mirë e opozitës, në respekt të rregullores së Kuvendit dhe të ligjeve që janë të detyrueshme për t’u zbatuar nga të gjithë, por me dëshirën dhe vëmendjen që në Kuvendin e Shqipërisë, të gjithë të ndihen të barabartë”, u shpreh znj. Nikolla.

Ajo theksoi se Partia Socialiste nuk duhet të sillet si triumfatore, pasi ka detyrën e rëndësishme për të shërbyer.

“Për mua pozitë dhe opozitë janë vetëm numra. I takon së pari Partisë Socialiste të mos sillet si triumfatore, por të jetë e përulur se është zgjedhur për të shërbyer”, u shpreh znj. Nikolla.

 

LEXONI GJITHASHTU:Etiketimet

8 grupe kriminale veprojnë në 3 qytete, arrestohen 18 persona

SPAK ka lëshuar 32 urdhër arreste në megaoperacionin e zhvilluar në orët e fundit. Kreu i SPAK, Arben Kraja në një konferencë për mediat nënvizoi...

4 hapat për një president konsesual mes PS-PD

Pas disa raundeve diskutimesh mes PD dhe PS lidhur me procedurat e zgjedhjes së presidentit të ri në mënyrë konsesuale, dje socialistët pranuan draftin e...

Zbardhen emrat e parë të PD-së për presidentin e ri

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike është mbledhur mesditën e së enjtes për çështjen e presidentit dhe kandidaturat që partia do të propozojë. Dy emrat e...


TË FUNDIT

8 grupe kriminale veprojnë në 3 qytete, arrestohen 18 persona

SPAK ka lëshuar 32 urdhër arreste në megaoperacionin e zhvilluar në orët e fundit. Kreu i SPAK, Arben Kraja në një konferencë për mediat nënvizoi...

4 hapat për një president konsesual mes PS-PD

Pas disa raundeve diskutimesh mes PD dhe PS lidhur me procedurat e zgjedhjes së presidentit të ri në mënyrë konsesuale, dje socialistët pranuan draftin e...

Zbardhen emrat e parë të PD-së për presidentin e ri

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike është mbledhur mesditën e së enjtes për çështjen e presidentit dhe kandidaturat që partia do të propozojë. Dy emrat e...

Kryeministri italian thirrje për armëpushim urgjent në Ukrainë

Kryeministri italian, Mario Draghi bëri thirrje të enjten për një armëpushim urgjent në Ukrainë në mënyrë që negociatat serioze të mund të fillojnë për...

Salih Mustafa refuzon të flasë para trupit gjykues në Hagë

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa ka zgjedhur të mos japë deklaratë pa betim në fund të procesit gjyqësor dhe as t'i...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER