Dyndje në urbanët e Tiranës, qytetarët presin nga 25 minuta nëpër stacione

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vendimi i marrë për përgjysmimin e autobusëve duket se ka shkaktuar shumë probleme për qytetarët në Tiranë.

Gazetarja Denada Lura udhëtoi me një prej tyre, për t’u njohur me problematikat.

Në 25 minuta pritje në një stacion në qendër të Tiranës, u grumbulluan shumë qytetarë, të cilët shtynin njëri tjetrin për të siguruar një vend në autobus.

Brenda në urban lejohej të filmoje me kamera, por përmes pamjeve të xhiruara me telefon duket qartë si është situata.

Nga njeri stacion në tjetrin, asgjë nuk ndryshoi.

Vendet që liheshin bosh nga ata që zbresnin, ziheshin nga të tjerë, që pasi kishin pritur rreth gjysme ore, nxitonin për në destinacionet e tyre.

Ndërkohë në urbane nuk respektohej distacinimi social apo edhe mbajtja e maskave.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Mijëra qytetarë nderojnë tre viktimat e sulmit me armë në Deçan

Mijëra qytetarë në Deçan kanë ndezur qirinj për tre personat që u vranë mbrëmjen e së premtes pas një sulmi me armë ndaj një...

Festat e Nëntorit, kalendari i aktiviteteve që mund të ndiqni më 28-29 nëntor

Aktivitetet për fesat e Nëntorit kanë nisur që të premten në Tiranë, me ekspozita dhe diskutime për figurat e rëndësishme që kontribuuan në pavarësinë. Në...

“Konaku i Rrajcës” aktiviteti që ruan trashëgiminë folklorike të zonës

Me qëllim ruajtjen e traditave dhe kulturës të zonës, si dhe përcjelljen te brezat e rinj një grup artistësh nga Rrajca kanë organizuar "Konakun...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER