1500 gjoba në Tiranë gjatë janarit për shoferët që lëvizin në korsitë e emergjencës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Që nga fillimi i muajit janar janë vendosur 1500 masa administrative nga Policia Rrugore për shoferët që lëvizin në korsitë e dedikuara për mjetet e emergjencës në kryeqytet.

Kjo shifër u dha nga specialisti i menaxhimit të trafikut urban në Policinë Rrugore, Gerhard Baka në emisionin “Mirëmëngjes” në Euronews Albania.

Ndërkohë, Shef i Sektorit të Qarkullimit në Policinë Bashkiake, Gentian Vocaj tha se do të vijojnë masat administrative ndaj të të gjithë atyre që bllokojnë rrugët.

Sipas tij, kalimi i këmbësorëve në rrugë dhe parkimi dysh janë dy nga problematikat kryesore që shkaktojë trafik në kryeqytet.

“Problematikat që vë më shumë Policia Bashkiake është kalimi i rrugës nga këmbësorët dhe parkimi dysh dhe furnizimi i dyqaneve vend e pa vend. Parkimi dysh, një nga pikat kryesore që shkakton trafik dhe bllokon rrugë”, u shpreh ai.

“Drejtuesit e mjeteve të zbatojnë sinjalistikën rrugore se në të kundërt do merren masa.  Gjoba për një betoniere është deri në 10 mijë lekë të reja”, shtoi z. Vocaj.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama pas dështimit të raundit të dytë: Duhen dy për tango

Pas dështimit të raundit të dytë të presidentit, Rama deklaroi për mediat se nuk kanë partner. Ai u shpreh se po pret me qetësi...

Haxhiu: Opozita e Berishës ia rrezikon pushtetin Ramës më shumë se Basha

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ se me fitoren e një ditë më parë Berisha ka arritur ta fitojë betejën e tij të...

Parlamenti miraton ligjin për menaxhimin e Butrintit

Fondacioni shqiptaro-amerikan për Zhvillim do të marrë në menaxhim për 10 vitet e ardhshme Parkun Kombëtar të Butrintit. Ligji është miratuar këtë të hënë në...


TË FUNDIT

Rama pas dështimit të raundit të dytë: Duhen dy për tango

Pas dështimit të raundit të dytë të presidentit, Rama deklaroi për mediat se nuk kanë partner. Ai u shpreh se po pret me qetësi...

Haxhiu: Opozita e Berishës ia rrezikon pushtetin Ramës më shumë se Basha

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ se me fitoren e një ditë më parë Berisha ka arritur ta fitojë betejën e tij të...

Parlamenti miraton ligjin për menaxhimin e Butrintit

Fondacioni shqiptaro-amerikan për Zhvillim do të marrë në menaxhim për 10 vitet e ardhshme Parkun Kombëtar të Butrintit. Ligji është miratuar këtë të hënë në...

BE pezullon rregullat e borxhit për shkak të pasigurisë ekonomike

Brukseli propozoi një pezullim të rregullave të BE-së për menaxhimin e borxhit publik dhe deficitit për një vit më shumë, deri në fund të...

Kriza e ushqimit mund të përkeqësohet nëse porti i Odesës nuk hapet

Bota po përballet me një krizë të madhe ushqimore, sipas kreut të Programit Botëror të Ushqimit të OKB-së, David Beasley. Beasley shpjegoi se aktualisht bota...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER