Vizita e Ramës ne Kosovë, diplomati Bashkurti: Vazhdim i ideve të tij në OKB për njohjen e Kosovës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Diplomati Lisien Bashkurti tha në emisionin “Now” se vizita e Edi Ramës në Kosovë, ishte vazhdim i ideve për njohjen e Kosovës që kryeministri Rama paraqiti në fjalimin e tij në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara.

“Në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara, çështja e njohjes së Kosovës ishte kulmi i fjalimit të Edi Ramës dhe është një fjalim i dëgjuar ndërkombëtarisht”, u shpreh diplomati.

Sipas z. Bashkurti është krijuar një traditë pozitive e takimeve midis liderëve të Shqipërisë dhe Kosovës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Plazh në fund të tetorit, turistë të huaj shijojnë detin dhe diellin e ngrohtë të Vlorës

Përmirësimi i kushteve të motit ka sjellë në Vlorë turistët e tetorit. Ata janë ukrainas, rus apo holandezë, por nuk mungojnë as shqiptarët nga...

Ceno Klosi emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Me vendim të Këshillit të Ministrave, Klosit i është besuar drejtimi i institucionit të Tatimeve. "Ceno...

Aksidentet në shesh xhirime ndër vite

Aktori i Hollivudit, Alec Baldwin, qëlloi për vdekje një kineast dhe plagosi një regjisor në sheshin e xhirimeve të filmit ‘Rust’. Por, nuk është...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER