Mos ju përjashtojnë nga PD? Duka: S’kam lidhje me ata fare, s’di kush quhet PD

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përplasjet e brendshme të PD duket se kanë trazuar dhe raportet e partisë kryesore opozitare me aleatët e vegjël. Agron Duka, kreu i PAA-se, pjesë e listës së PD në zgjedhjet e fundit paralajmëron një ndarje apo shkëputje nga PD duke nisur nga qëndrimet në Parlament.

Gjatë emisionit “Now” me Erla Mëhillin, ai tha se vendimet në parlament do të jenë personale pavarësisht se ka qenë në zgjedhje si pjesë e koalicionit me PD dhe foli për një mungesë bashkëpunimi brenda opozitës.

Erla Mëhilli: Zoti Duka kur të vijë momenti për të votuar ndryshimet kushtetuese për zgjatjen e Vettingut të gjyqtareve dhe prokurorëve ju si do të votoni? Do votoni si PD apo keni qëndrimin tuaj?

Agron Duka: Jo, kam qëndrimin tim personal. Vendimi për vettingun do jetë personal si ta gjykoj.

Mëhilli: Mos ju përjashtojnë dhe ju PD?

Duka: Unë s’kam lidhje me PD fare.

Erla Mehilli: Nëse do ketë ndryshim në lidershipin e PD do ketë ndryshim në marrëdhënien tuaj me PD?

Duka: Ne direkt pas zgjedhjeve nuk kemi asnjë lloj bashkërendimi ose bashkëpunimi me PD. Sepse dhe ata duke pasur problemet e veta nuk gjejnë as kohen të bashkëpunojnë me aleatët siç kanë pasur më parë. Ne ndërmarrim veprime spontane ose individuale sipas atyre që ne mendojmë. Në këto dy seanca që kemi bërë kemi votuar siç kemi menduar vetë, kemi mbajtur qëndrime siç kemi menduar vete, nuk kemi patur asnjë lloj bashkërendimi. Kur këta s’kanë bashkërendim njëri me tjetrin si do kenë me ne?

Ja p.sh, u mor vendimi nga PD, s’di kush quhet PD, nga Basha që nuk do votohet por do grisen letrat ne nuk na u tha gjë por në sekond të fundit na u tha ne kemi vendos me gris letrat. Ne do ishim kundra nëse do na kishin pyetur.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Plazh në fund të tetorit, turistë të huaj shijojnë detin dhe diellin e ngrohtë të Vlorës

Përmirësimi i kushteve të motit ka sjellë në Vlorë turistët e tetorit. Ata janë ukrainas, rus apo holandezë, por nuk mungojnë as shqiptarët nga...

Ceno Klosi emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Me vendim të Këshillit të Ministrave, Klosit i është besuar drejtimi i institucionit të Tatimeve. "Ceno...

Aksidentet në shesh xhirime ndër vite

Aktori i Hollivudit, Alec Baldwin, qëlloi për vdekje një kineast dhe plagosi një regjisor në sheshin e xhirimeve të filmit ‘Rust’. Por, nuk është...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER