Ambasadorja Kim e dashuruar me Shqipërinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Vendet e bukura të Shqipërisë i shohim shpesh të postuara në rrjetet sociale të ambasadores Yuri Kim.

Vetëm me 2 vite në Shqipëri, ajo thotë në intervistën me Erla Mëhillin se e dashuron këtë vend.

“Nuk njoh njeri që nuk është i dashuruar me Shqipërinë. Vërtet nuk kam takuar njeri që nuk largohet duke thënë, e dua këtë vend” – tha ambasadorja.

Kim nënvizoi udhëtimet dhe bisedat me njerëzit si faktorët kyç që e kanë bërë ta ketë përzemër Shqipërinë. Sipas saj takimet zyrtare si diplomate e kanë ndihmuar të njohë më shumë atë që mendojnë njerëzit vërtetë.

Ambasadorja u shpreh se nuk do të largohet herët nga këtu. Kim sqaroi se shefat në Uashington janë në dijeni se ajo ndihet e nderuar që përfaqëson SHBA-në në Shqipëri.

“Pres me kënaqësi të përvesh mëngët dhe të punoj më fort se kurrë më parë gjatë vitit që kemi përpara,” – deklaroi ambasadorja.

Diplomatja Kim nënvizoi potencialin në marrëdhënien Shqipëri-SHBA, ndërsa theksoi se pret me kënaqësi të vijojë me eksplorimin e vendit.


1 COMMENT

  1. Berisha ka vrare e ka prere dhe normalisht litarin meriton por ne rastin e non grada nga USA une mendoj qe skane prova . Eshte usta i vjeter berisha , eshte komunist i vjeter dhe i ka fshi gjurmet pavareisht se i dihen gjerat biterisht por drehtesia do prova

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name hereEtiketimet

Zjarr në një apartament në Tiranë, asfiksohet një person

Një person është asfikuar nga zjarri në apartamentin e tij në kryeqytet. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes në rrugën "Memo Meto" në Tiranë  Sipas...

Putini mund të sulmojë Sllovakinë, paralajmëron kryeministri i saj

Kryeministri i Sllovakisë ka paralajmëruar se vendi i tij mund të jetë vendi i radhës nëse Rusia pushton me sukses Ukrainën. Gjatë një interviste për...

Rikthehet qarkullimi normal, 400 mijë të huaj erdhën në prill

1 milion të huaj kanë hyrë në Shqipëri, në 4 muajt e parë të vitit, ku bumi më i madh është shënuar në muajin...

TË FUNDIT

Zjarr në një apartament në Tiranë, asfiksohet një person

Një person është asfikuar nga zjarri në apartamentin e tij në kryeqytet. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes në rrugën "Memo Meto" në Tiranë  Sipas...

Putini mund të sulmojë Sllovakinë, paralajmëron kryeministri i saj

Kryeministri i Sllovakisë ka paralajmëruar se vendi i tij mund të jetë vendi i radhës nëse Rusia pushton me sukses Ukrainën. Gjatë një interviste për...

Rikthehet qarkullimi normal, 400 mijë të huaj erdhën në prill

1 milion të huaj kanë hyrë në Shqipëri, në 4 muajt e parë të vitit, ku bumi më i madh është shënuar në muajin...

Sa i pranojnë shqiptarët besimet e ndryshme fetare?

85% e shqiptarëve ndajnë të njëjtin besim fetar me familjen e tyre. Vetëm një në dhjetë qytetarë shqiptarë besojnë në një fe tjetër nga...

Përsëritja e zgjedhjeve në Tërnoc, Meta fton shqiptarët të votojnë Kamberin

Presidenti Ilir Meta ka ftuar shqiptarët të votojnë kandiatin për deputet të Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi nesër në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc. Përmes...