Raw Politics

Erla Mëhilli shfaq ndryshe politikën dhe çështjet që kanë më shumë rëndësi. Raw Politics, politika me të gjitha elementët e papërpunuar të saj, në një emision që nuk duhet humbur.

Raw Politics

Dy kundërshtarë i kanë vënë vijën e kuqe pushtetit të Ramës, thotë anëtari i Grupimit për PD

Pjesëtari i Grupimit për PD, Edvin Kulluri tha në 'Raw Politics', se kryeministri Edi Rama, edhe pse në mandatin e tretë qeverisës, nuk mund...

Këshilltari i PD për Shëndetësinë thotë se duhet strategji e qartë për vaksinimin

Gazment Koduzi, kreu i Departamentit të Shëndetësisë në Partinë Demokratike thotë se qeveria nuk ka një strategji të qartë për vaksinimin kundër COVID-19. Sipas...

Brataj tregon nëse mund të përzgjidhet lloji i vaksinës: Nuk duhet paragjykuar kinezja

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj tha në Euronews Albania se është i gabuar paragjykimi ndaj vaksinës kineze, me të cilën po injektohen masivisht...

Milo: Komunistët prishën Marrëveshjen e Mukjes nga presioni i jugosllavëve për Shqipërinë Etnike

Historianët Paskal Milo dhe Nevila Nikaj e shohin të domosdoshme rishikimin e historisë për shkak se në disa çështje janë mbajtur qëndrime të njëanshme....

“Rishkrimi i historisë nuk do të thotë përmbysje”, ku gaboi Mid’hat Frashëri sipas Paskal Milos

Historiani Paskal Milo e cilësoi të gabuar veprimtarinë politike të Mid’hat Frashërit. Në emisionin Row Politik, në Euronews Albania historiani komentoi deklaratën e tij...

Paskal Milo: “Historinë e shqiptarëve” nuk do ta shkruajë Skënder Gjinushi, por historianët

Roli i Skënder Gjinushit si kryetar i Akademisë së Shkencave është paragjykuar për shkak të përfshirjes së tij në politikë. Një paragjykim i tillë...

Ristani kritik për rolin e Berishës: Bashkëpërgjegjës me Bashën për gjendjen e PD

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani thotë se do të dëshironte që roli i liderit historik Sali Berisha të ishte për mbarëvajtjen...

Ristani: Kur drejtoja KQZ-në, shtëpia ime ka qenë e rrethuar nga Policia

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, tha në Euronews Albania se kryetari Lulzim Basha është figurë mosmirënjohëse dhe këtë gjë, shtoi ai,...

“Lulzim Basha e ka çuar PD-në nga humbja në humbje”, Arben Ristani kritika kryedemokratit

Lulzim Basha e ka çuar Partinë Demokratike nga humbja në humbje, pa mbajtur përgjegjësi, tha në "Raw Politics" Arben Ristani, ish-sekretar i Përgjithshëm i...