RinON

Çështjet më të nxehta të aktualitetit që shqetësojnë qytetarët dhe të rinjtë marrin zë çdo të premte përmes emisionit RinOn në Euronews Albania në orën 20:00.

RinON

Zv. ministri i Financave debat me deputetin demokrat për aktin normativ që ndryshoi buxhetin

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, në emisionin RinOn hodhi akuza mbi ministrinë e Financave ose për paaftësi, ose se detyrohet të marrë vendime...

RinON: Përfaqësuesi i opozitës dhe qeverisë ‘përplasen’ për buxhetin 2022

Zëvendësministri i Financave, Besart Kadia tha gjatë emisionit RinON në Euronews Albania se kthimi i buxhetit 2022 nga ana e Presidentit Meta nuk mbështetet...

Kriza e çmimeve, Kadia refuzon ‘zgjidhjen’ e RMV, Agalliu: Qeveria po vështirëson situatën

Besart Kadia, zv.ministër i Financave dhe Arbi Agalliu, deputet i Partisë Demokratike kanë paraqitur optikën e tyre për krizën e çmimeve gjatë diskutimeve në...

Sulka: Qeveria të rrisë realisht pensionet. Hado: S’është zgjidhje, do çonte në rritje të deficitit

Kastriot Sulka, ish-zv.ministër i Punës dhe Çështjeve Sociale dhe hartues i politikave sociale në Partinë Demokratike tha gjatë emisionit RinON në Euronews Albania se...

Përfaqësuesit e dy partive të mëdha diskutojnë skemën e pensioneve në vend

Astrit Hado, drejtor i Përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore foli përballë të rinjve në RinOn në lidhje me skemën e pensioneve në vend. Ai...

Sulka: Paketat e ndihmës sociale duhet të konsultohen me ekspertët

Kastriot Sulka, ish-zv.ministër i Punës dhe Çështjeve Sociale thotë se reforma e shërbimeve sociale qëndron pezull prej 4 vjetësh. Hartues i Partisë Demokratike për çështjet...

Ina Zhupa: PD ka kërkuar buxhet për Integrimin Evropian dhe qeveria nuk e ka dhënë

Në emisionin “RinOn” përballë të rinjve, deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa tha se qeveria Rama nuk po përkujdeset siç duhet për procesin e...

Ngecja e integrimit, Xhafaj: Shkak problemet e brendshme të BE

Etjen Xhafaj, deputeti i Partisë Socialiste thotë se rrethanat kanë ndikuar në ngecjen e procesit të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Ai thotë...

Enkelejd Alibeaj: Vetingu duhet të përfundonte sa më shpejt

Deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj tha në emisionin “RinOn” se nëse shkaqet për zgjatjen e afatit të vetingut në drejtësi janë ndërhyrjet e pushtetit...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER