Deputetja Zhupa: Qeveria më shumë po nxit largimin se sa kthimin e trurit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

E pyetur nga të rinjtë në emisionin “Rinon”, se cila është strategjia e opozitës për të thithur trurin e larguar nga vendi, deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa tha se, programi në fushatë parashikonte masa konkrete në punësim.

Ajo tha se gjatë qeverisjes së majtë të diplomuarit janë larguar masivisht dhe kjo vjen për shkak se nuk ka pasur politika për mbështetjen e tyre.

“Ne kthim masa konkrete për kthimin e trurit, duke ofruar pagë të njëjtë me vendin ku ndodhet jashtë vendit për një vit deri sa të kishte mundësi të fillonte jetesën në Shqipëri. gjithashtu do të kishte lehtësira për taksa dhe tatime për 5 vitet e para”, tha deputetja e PD.

Sipas znj. Zhupa me politikat që po ndjek qeveria e majtë më shumë po nxit largimin se sa po punon për kthimin e trurit në vend.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

8 të dënuar në regjimin 41 bis, ministri Manja: Do futen të tjerë

Në regjimin 41 bis do të futen edhe të dënuar të tjerë. Kështu deklaroi ministrisë i Drejtësisë, Ulsi Manja në një trajnim me OSBE...

Dodik: Putini dhe Kina do të ndihmojnë nëse Perëndimi vendos sanksione

Udhëheqësi serb i presidencës trepalëshe i Bosnjës, Milorad Dodik, i cili akuzohet për nxitje dhune, duke motivuar shpërbërjen e Bosnje-Hercegovinës hedh poshtë kërcënimin për...

Zviceranët mbështesin masat shtrënguese kundër COVID-19

Votuesit zviceranë kanë përkrahur masat qeveritare për luftim të pandemisë së coronavirusit, kanë treguar rezultatet preliminare të një referendumi. Më shumë se 60 për qind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER