Ina Zhupa: PD ka kërkuar buxhet për Integrimin Evropian dhe qeveria nuk e ka dhënë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Në emisionin “RinOn” përballë të rinjve, deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa tha se qeveria Rama nuk po përkujdeset siç duhet për procesin e Integrimit në Bashkimin Evropian të Shqipërisë.

Ajo u shpreh se nuk ka buxhet për Integrimin dhe se qeveria në vend që ta mbante Integrimin ministri në vete, e ka kthyer në drejtori të një ministrie tjetër, gjë që sipas saj tregon se nuk është prioritet.

“Kur e ke diçka prioritet, e lë në nivel ministror dhe jep të gjitha kapacitetet për ta kryer sa më mirë këtë proces”, u shpreh Ina Zhupa.

Deputetja e PD-së tha se Komisioni i Integrimit Evropian drejtohet nga opozita dhe ka qenë opozita ajo që i ka kërkuar mazhorancës buxhet të posaçëm për integrimin, por sipas saj “qeveria e ka lënë integrimin pa buxhet”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Shoqatës të Jetimëve: Problemi kryesor është baza ligjore

Lulzim Resuli, kreu i Shoqatës Kombëtare të Jetimëve në Shqipëri tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se fëmijët me mungesën e kujdesit prindëror kanë...

Kreu i ISHSH-së: Duhet riparë kufiri minimal i pensioneve familjare

Astrit Hado, kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore tha se pensioni për fëmijët jetim varion dhe bazohet te vitet e sigurimeve që ka prindi...

Rusia: Lirojmë portet në Detin e Zi nëse rishikohen sanksionet

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se do të konsiderojë hapjen e porteve të Ukrainës në Detin e Zi -  duke ulur kështu...


TË FUNDIT

Kreu i Shoqatës të Jetimëve: Problemi kryesor është baza ligjore

Lulzim Resuli, kreu i Shoqatës Kombëtare të Jetimëve në Shqipëri tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se fëmijët me mungesën e kujdesit prindëror kanë...

Kreu i ISHSH-së: Duhet riparë kufiri minimal i pensioneve familjare

Astrit Hado, kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore tha se pensioni për fëmijët jetim varion dhe bazohet te vitet e sigurimeve që ka prindi...

Rusia: Lirojmë portet në Detin e Zi nëse rishikohen sanksionet

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se do të konsiderojë hapjen e porteve të Ukrainës në Detin e Zi -  duke ulur kështu...

Presidenti i KE sot në Tiranë

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel do të jetë sot në Tiranë. Ai do të pritet nga kryeministri Edi Rama në orën 10:15 në...

1 mijë lekë për dy fëmijë jetimë, nëna: Është qesharake

Dorina Prendi, nënë e dy fëmijëve jetimë, po kalon periudhën më të vështirë të jetës, pas humbjes së bashkëshortit 4 vite më parë. “Ne para...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER