Zv. ministri i Financave debat me deputetin demokrat për aktin normativ që ndryshoi buxhetin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, në emisionin RinOn hodhi akuza mbi ministrinë e Financave ose për paaftësi, ose se detyrohet të marrë vendime sipas urdhrave të kryeministrit.

Deputeti mori shkas nga një akt normativ për të rritur shpenzimet në disa fusha, që ka mbërritur te Komisioni i Ekonoimisë, me kërkesë nga Ministria e Financave.

“Komisioni i ekonomisë do të diskutojë kërkesën e Ministrisë së Financave për të rritur shpenzimet në disa fusha. Ministria e financave është ose e paaftë, ose e detyruar nga kryeministri”, u shpreh Agalliu.

“Unë njoh kryeministrin dhe nuk na ka detyruar”, tha Besart Kadia, zv. ministër i Financave.

Ndërsa për strategjinë e PD-së, Arbi Agalliu tha se ka në bazë taksën e sheshtë, e cila nuk do të thotë të paguajnë të gjithë njësoj.

“Përqindja është e njëjtë, por sasia ndryshon”, tha Agalliu.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mercedesi i rrallë i 1955 shitet në ankand për çmim rekord

Një Mercedes jashtëzakonisht i rrallë ka thyer rekordin botëror duke u bërë makina më e shtrenjtë që është shitur ndonjëherë në ndonjë ankand, sipas...

SHBA do të armatosë Ukrainën me raketa kundër Flotës së Zezë Ruse

Zyrtarët amerikanë po konsiderojnë armatosjen e ushtrisë ukrainase me raketa të avancuara kundër anijeve, ka raportuar agjencia e lajmeve Reuters. Duke cituar zyrtarë të administratës...

Kreu i Shoqatës të Jetimëve: Problemi kryesor është baza ligjore

Lulzim Resuli, kreu i Shoqatës Kombëtare të Jetimëve në Shqipëri tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se fëmijët me mungesën e kujdesit prindëror kanë...


TË FUNDIT

Mercedesi i rrallë i 1955 shitet në ankand për çmim rekord

Një Mercedes jashtëzakonisht i rrallë ka thyer rekordin botëror duke u bërë makina më e shtrenjtë që është shitur ndonjëherë në ndonjë ankand, sipas...

SHBA do të armatosë Ukrainën me raketa kundër Flotës së Zezë Ruse

Zyrtarët amerikanë po konsiderojnë armatosjen e ushtrisë ukrainase me raketa të avancuara kundër anijeve, ka raportuar agjencia e lajmeve Reuters. Duke cituar zyrtarë të administratës...

Kreu i Shoqatës të Jetimëve: Problemi kryesor është baza ligjore

Lulzim Resuli, kreu i Shoqatës Kombëtare të Jetimëve në Shqipëri tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se fëmijët me mungesën e kujdesit prindëror kanë...

Kreu i ISHSH-së: Duhet riparë kufiri minimal i pensioneve familjare

Astrit Hado, kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore tha se pensioni për fëmijët jetim varion dhe bazohet te vitet e sigurimeve që ka prindi...

Rusia: Lirojmë portet në Detin e Zi nëse rishikohen sanksionet

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se do të konsiderojë hapjen e porteve të Ukrainës në Detin e Zi -  duke ulur kështu...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER