Rinvote

Rinvote

“Rinvote”, Teliti: Marrim mbi 71 mandate pa LSI. Pëllumbi: Synojmë 800 mijë vota në total

Pritshmëria për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit si për Partinë Demokratike dhe për atë Socialiste është e njëjtë; të sigurojnë mbi 71 mandate...

Dorjan Teliti për databazën e PS-së: Skandal, SPAK t’u japë shpjegim qytetarëve për të dhënat

Kandidati për deputet i PD-së Dorjan Teliti i bëri sot thirrje Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsion që t’u japë shpjegim qytetarëve se çfarë ka ndodhur...

Arben Pëllumbi e pranon: PS ka patronazhistë në terren, i përdorim nga zgjedhjet e 2009-s

Arben Pëllumbi, sekretar organizativ i PS gjatë intervistës në “Rinvote” u pyet mbi ekzistencën e të dhënave për 910 mijë votues në Tiranë, ku...

Programi për studentët, Teliti: Stazh njëvjeçar të paguar, Pëllumbi: U kemi plotësuar shumicën e kërkesave

Kandidatët për deputetë Arben Pëllumbi nga PS dhe Dorjan Teliti nga PD prezantuan në emisionin “Rinvote” në Euronews Albania programet politike për sa i...

Arben Pëllumbi shpalos planin e PS për t’i hapur perspektiva të reja brezit të ri

Arben Pëllumbi, kandidat i Partisë Socialiste thotë se PS i jep një rëndësi të veçantë ekipit me të cilin paraqitet në zgjedhje. Ai tha...

“Na tregoni programin”, aktivisti kërkon shpjegim nga Teliti se çfarë ofron PD-ja për rininë

Kandidati i Partisë Demokratike për deputet Dorjan Teliti në emisioni “Rinvote” tha se selia blu ka programe konkrete, për të mbështetur të rinjtë shqiptarë. Sipas...

Ftesa për bashkëpunim, Arben Pëllumbi: Jo për bashkëqeverisje, Dorjan Teliti: Prej frikës nga humbja

Kandidatët për deputetë Arben Pëllumbi nga Partia Socialiste dhe Dorjan Teliti nga Partia Demokratike dhanë në “Rinvote” qëndrimet e tyre për sa i përket...

Arben Pëllumbi dhe Dorjan Teliti përballë në “Rinvote”

Kandidatët për deputetë, Arben Pëllumbi nga Partia Socialiste dhe Dorjan Teliti nga Partia Demokratike, ishin sot përballë të rinvje Xhuljana Muçaj dhe Dosti Banushi...

Aktivistët i drejtojnë dy pyetje të vështira Ulsi Manjës dhe Ivi Kasos

Gjatë emisionit “Rinvote”, aktivisti Mario Këputa duke iu referuar një raporti ndërkombëtar që e rendiste Shqipërinë në vendin e 13-të si më e korruptuara...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER