Shock

Andi Bushati dhe Baton Haxhiu përballë njëri-tjetrit për temat e aktualitetit në Euronews Albania. Një temë, dy qëndrime, këtu nuk ka miqësi! Shock, nën moderimin e gazetares Bruna Çifligu çdo të hënë, të martë dhe të mërkurë në orën 20:00.

Shock

Andi Bushati për aksionin e ri të Partisë Demokratike: Çfarë po synon Lulzim Basha?

Partia Demokratike parashtroi sot tri çështjet kryesore për mënyrën se si do të vijojë betejën e saj parlamentare. Ajo renditi 'vjedhjen e zgjedhjeve', 'inceneratorët' dhe...

A u ‘pajtuan’ Rama me Kurtin? Baton Haxhiu: Rama e ka sforcuar veten tek pika e nacionalizmit

Kryeministri Rama, gjatë vizitës së sotme në Kosovë është takuar edhe me Kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn. Duke iu referuar "shtrëngimit...

‘Jo se u pajtua me Kurtin’, Bushati: Rama e dinte që çdo lëvizje e gabuar do t’i kthehej në bumerang

Analisti Andi Bushati e cilësoi vizitën e kryeministrit Edi Rama ditën e sotme në Kosovë si më normalen ai që ka zhvilluar ndonjëherë në...

Baton Haxhiu: Fatkeqësi që në 5 vite s’kemi mundur të kalojmë ende në filtra 800 gjyqtarë

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ në Euronews Albania se është për të ardhur keq që në 5 vite nuk është arritur të...

‘Afatet’ për Vetingun, Bushati: Kushtetuta nuk mund të arnohet sa herë do politika

Minsitri i Drejtësisë Ulsi Manja ka propozuar zgjatjen e afateve të vetingut, gjë që ka shkaktuar debat pasi për të realizuar këtë propozim mazhorancës i...

Haxhiu mbështet vendimin e Kurtit për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë

Analisti Baton Haxhiu tha në "Shock" se e mbështet vendimin e qeverisë së Kosovës për vendosjen reciprocitetit të targave me Serbinë. Ai tha se pavarësisht...

Bushati: Basha ka kaluar në sqetullën e Kim. Haxhiu: Berisha e ka humbur betejën

Analistët Andi Bushati dhe Baton Haxhiu kanë ndarë qëndrime të kundërta për sjelljen e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas përjashtimit të Sali...

Baton Haxhiu për turet e Berishës: I përsëritshëm, pa ide dhe anti-historik

Turet e takimeve të ish-kryetarit të PD-së në rrethe janë pa ide dhe i përkasin të kaluarës. Kështu u shpreh analisti Baton Haxhiu në...

Reagimi i Ramës, Bushati: Një kryeministër i Shqipërisë duhet të flasë për Kosovën pa pyetur BE

Analisti Andi Bushati e cilësoi një deklaratë sa për të larë gojën reagimin e kryeministrit Edi Rama lidhur me situatën e krijuar mes Kosovës...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER