Shock

Andi Bushati dhe Baton Haxhiu përballë njëri-tjetrit për temat e aktualitetit në Euronews Albania. Një temë, dy qëndrime, këtu nuk ka miqësi! Shock, nën moderimin e gazetares Bruna Çifligu çdo të hënë, të martë dhe të mërkurë në orën 20:00.

Shock

Bushati dhe Haxhiu analizojnë takimin e Bashës me demokratët në Dibër

Fakti që Lulzim Basha ka qëndruar në zyrën e tij në kohën kur Sali Berisha takonte demokratët gjatë foltores, ka bërë që edhe mbështetësit...

Pagërrjedhja, Bushati: Vjedhje e PS për vota. Haxhiu: Pas fshihet një qëllim

Analisti Baton Haxhiu thotë se “shteti nuk ka treguar se është i gatshëm për të ruajtur integritetin e qytetarit të vet”. Haxhiu thekson se “duhet...

Bushati e Haxhiu analizojnë ‘goditjen’ ndaj Erion Veliajt

Në emisionin Shock me Bruna Çifligun u diskutua tema se a ka një goditje ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Velija sa i përket pagës...

Pagërrjedhja, Andi Bushati fajëson SPAK, Baton Haxhiu drejton gishtin nga gjykatat

Temë diskutimi mes analistëve Andi Bushati dhe Baton Haxhiu në “Shock” ka qenë pagërrjedhja e dytë e publikuar sot për muajin prill, që shoqërohej...

Haxhiu dhe Bushati debatojnë nëse ishte e drejtë hyrja e Berishës në selinë e PD

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin “Shock” se Partia Demokratike është “kalaja që duhet pushtuar” dhe se ky është qëllimi i foltores së Berishës. Për...

Bushati për protestën kundër Vuçiç: Pozitive, tejkaloi interesin politik të Sali Berishës

Protesta e sotme kundër ‘Open Balkan’ e tejkalon interesin politik të Sali Berishës që organizoi protestën, pasi tregoi se shumë shqiptarë janë kundër kësaj...

Andi Bushati: Kuvend të Bashës nuk ka, Berisha ka shumicën e delegatëve

Kuvend të Lulzim Bashës nuk ka, për sa kohë Kuvendi i një jave më parë tregoi se Berisha kishte pjesën më të madhe të...

Bushati: SPAK bën arrestime me leje të Ramës. Haxhiu: Drejtësia në vend, 30 vjet e dirigjuar nga politika

SPAK kërkon paraprakisht leje nga Edi Rama për të arrestuar zyrtarë të lartë, përderisa të gjithë japin dorëheqjen pa arsye përpara se të arrestohen....

Arrestimi i Kokës, Bushati: Skemë e dirigjuar nga lart, nuk ka drejtësi

Analisti Andi Bushati tha se arrestimi i ish-ministrit të Mjedisit Lefter Koka nuk ishte në kuadër të drejtësisë, por një skemë e dirigjuar nga...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER