Masat shtrënguese në Kosovë, Haxhiu: vendim politiko-profesional , spitalet nuk kanë kapacitete

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot ka nisur zbatimi i masave të reja kundër COVID-19 në Kosovë, vendim i cili është analizuar në emisionin “Shock” nga Andi Bushati dhe Baton Haxhiu.,

Baton Haxhiu tha se ekspertët paralajmëruan të mos bëhen tubime të mëdha dhe se tubimet i ka bërë Partia e kryeministrit Kurti. Haxhiu u shpreh se shitmi i rasteve në Kosovë ka ardhur si pasojë e tubimeve politike, sidomos të Partinë fituese. Në lidhje me vendimin për shtrëngim të masave, ai theksoi se është një vendim mekanik pasi Kosova nuk ka kapacitet spitalor për të përballuar situatën

“Ky vendim është dashur të ketë një prapavijë sqaruese, nëse ekspertët thonë se duhet, duhet”, u shpreh Haxhiu.

Më mirë ta paguash koston e mbylljes nga xhepi se sa ta paguash me jetë, tha nga ana e tij Andi Bushati.

Z. Haxhiu tha se vendimi për shtrëngim të masave është politiko-profesional.

 Etiketimet

Kryeministri Albin Kurti zotohet për përkrahjen e diasporës shqiptare

Kryeministri i Kosovës dhe njëherësh kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, bashkë me kandidatët për deputetë për Kuvendin e Shqipërisë, Boiken Abazi, Iliaz Shehu...

Raportohen probleme në centralin bërthamor në Iran

Një problem elektrik u raportua ditën e shtunë në uzinën bërthamore Natanz të Iranit, një ditë pasi Teherani inauguroi centrifugat e reja më të...

Nata e parë e ‘BAFTA’, vlerësohet me dy çmime filmi ‘Ma Rainey’s Black Bottom’

Nisi mbrëmjen e djeshme nata e parë e ndarjes së çmimeve “BAFTA” çka paraprin natën e madhe të  eventit më të rëndësishme të kinematografisë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER