Bushati: Kim, Rama e Basha frikë nga fjala e Berishës. U futën në një koalicion kundër tij

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti, Andi Bushati thotë se ka vënë re një alarm të trishtueshëm të “koalicionit” siç e quajti ai Edi Rama, Lulzim Basha dhe Yuri Kim.

Sipas tij për të sfumuar takimin e paralajmëruar nga ish-kryeministri Sali Berisha, Rama, Kim dhe Basha bënë lëvizje të minutës së fundit.

“Yuri Kim la intervistë në orën 18:00 kur Berisha e kishte shpallur takimin në orën 18:00. Edi Rama nuk vinte që nga ora 16:00 deri në 18:00 në Parlament vetëm që t’i bënte replikat me Lulzim Bashën në orën 18:00 pikërisht për të marrë vëmendjen nga fjala e Berishës”, tha ai.

Ai shtoi se fakti që këta tre personazhe të rëndësishëm të jetës politike thurin plane meskine kundër Berishës, që sipas Bushatit është politikan i anatemuar, tregon se Shqipëria drejtohet nga një kastë e de legjitimuar.

Etiketimet

8 viktima nga COVID-19, mbi 400 raste të reja në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri ka pasur 8 humbje jete dhe mbi 400 raste të reja me COVID-19. Viktimat janë dy qytetarë nga...

Mijëra qytetarë nderojnë 3 viktimat e sulmit me armë në Deçan

Mijëra qytetarë në Deçan kanë ndezur qirinj për tre personat që u vranë mbrëmjen e së premtes pas një sulmi me armë ndaj një...

Festat e Nëntorit, kalendari i aktiviteteve që mund të ndiqni më 28-29 nëntor

Aktivitetet për fesat e Nëntorit kanë nisur që të premten në Tiranë, me ekspozita dhe diskutime për figurat e rëndësishme që kontribuuan në pavarësinë. Në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER