A u ‘pajtuan’ Rama me Kurtin? Baton Haxhiu: Rama e ka sforcuar veten tek pika e nacionalizmit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Rama, gjatë vizitës së sotme në Kosovë është takuar edhe me Kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn.

Duke iu referuar “shtrëngimit të duarve” në të shkuarën mes Edi Ramës dhe Ramush Haradinajt, Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin “Shock” se “Rama e ka sforcuar atë kohë veten te ajo pika nacionaliste, duke menduar se më vonë do të ndikojë që taksa 100% të tërhiqet dhe të mos jetë pjesë e  simbolikës patriotike, por të jetë racionalizim i politikës për atë që do të ndodhi më pas në kongresin e Berlinit”.

Sipas Baton Haxhiut, në një moment Edi Rama “i dha fuqi” Ramush Haradinajt, pa e njohur karakterin e tij.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Aksidentet në shesh xhirime ndër vite

Aktori i Hollivudit, Alec Baldwin, qëlloi për vdekje një kineast dhe plagosi një regjisor në sheshin e xhirimeve të filmit ‘Rust’. Por, nuk është...

Mungesë produktesh e rritjesh çmimesh, konsumatorët në SHBA të prekur nga inflacioni

Amerikanët janë kapluar nga çmimet në rritje që nga shpërthimi i COVID-19 në Shtetet e Bashkuara. Megjithatë, spiralja inflacioniste, së bashku me zinxhirët e bllokuar...

‘Roller Coaster’ më i madh në botë inaugurohet në Dubai, ka vend për 1750 vizitorë

Dubai zyrtarisht inauguroi 'roller coster"-in më të madh në botë, 250 metra i lartë. “Roller coster” do të shërbejë që njerëzit të shohin gjithë Dubain nga...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER