Albini në veri, Baton Haxhiu: Kurti është shndërruar në një person të paaftë në krye të qeverisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti tha në emisionin “Shock” për kryeministrin e Kosovës Albin Kurti se nga një politikan “i cili i jep vetes më shumë fuqi se sa ka, është shndërruar në një politikan të paaftë. Këtë e tha duke iu referuar aksionit të policisë kundër kontabandës në veri të Kosovës.

“Politikisht, kur Albin Kurti ka ndërhyrë me njësinë speciale ka qenë risk i madh, vështirë që mund të qëndrojë, por është mirë ta provosh”, u shpreh Baton Haxhiu.

Veriu i Kosovës është shndërruar në pikë kontrabande, tha nga ana tjetër Andi Bushati, ndërsa vlerësoi ndërhyrjen me forcat speciale të qeverisë Kurti.

“Të gjithë ata që thoshin se qeveria Kurti nuk guxon më të ndërhyjë, iu provua e kundërta”, tha Andi Bushati.

Andi Bushati tha se çështja e krimit është çështje politike “për sa kohë krimi mbrohet nga Beogradi”.

2 COMMENTS

  1. Une mendoj qe Baton Haxhiu te mos jete ma kurre pjese e bisedave politike se bashku me Berat Buzhalen ne asnje lloj televizori ne kanalet shqipfolese . Mendoj qe sa me pare te ju hiqet pasaporta shqiptare sepse nuk meritojne ta kene bile as karta jeshile per qendrim te perkoheshem te mos u jepen . E them pa frike se po na njollosin kombin nuk di si nuk jua vrasin veshin juve qe i nxirrni aty pa frike ata nuk i perkasin kombit tone.

  2. SIGURISHT QE OSHT MA I AFTË SE RAMUSHI , HASHIMI , ISA , BESA EDHE SE TI BATON TI GOVNAR HALA MER URDHNA NGA STANISHICI NGA HAAGA.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Plazh në fund të tetorit, turistë të huaj shijojnë detin dhe diellin e ngrohtë të Vlorës

Përmirësimi i kushteve të motit ka sjellë në Vlorë turistët e tetorit. Ata janë ukrainas, rus apo holandezë, por nuk mungojnë as shqiptarët nga...

Ceno Klosi emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Me vendim të Këshillit të Ministrave, Klosit i është besuar drejtimi i institucionit të Tatimeve. "Ceno...

Aksidentet në shesh xhirime ndër vite

Aktori i Hollivudit, Alec Baldwin, qëlloi për vdekje një kineast dhe plagosi një regjisor në sheshin e xhirimeve të filmit ‘Rust’. Por, nuk është...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER