Albini në veri, Baton Haxhiu: Kurti është shndërruar në një person të paaftë në krye të qeverisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti tha në emisionin “Shock” për kryeministrin e Kosovës Albin Kurti se nga një politikan “i cili i jep vetes më shumë fuqi se sa ka, është shndërruar në një politikan të paaftë. Këtë e tha duke iu referuar aksionit të policisë kundër kontabandës në veri të Kosovës.

“Politikisht, kur Albin Kurti ka ndërhyrë me njësinë speciale ka qenë risk i madh, vështirë që mund të qëndrojë, por është mirë ta provosh”, u shpreh Baton Haxhiu.

Veriu i Kosovës është shndërruar në pikë kontrabande, tha nga ana tjetër Andi Bushati, ndërsa vlerësoi ndërhyrjen me forcat speciale të qeverisë Kurti.

“Të gjithë ata që thoshin se qeveria Kurti nuk guxon më të ndërhyjë, iu provua e kundërta”, tha Andi Bushati.

Andi Bushati tha se çështja e krimit është çështje politike “për sa kohë krimi mbrohet nga Beogradi”.

2 COMMENTS

  1. Une mendoj qe Baton Haxhiu te mos jete ma kurre pjese e bisedave politike se bashku me Berat Buzhalen ne asnje lloj televizori ne kanalet shqipfolese . Mendoj qe sa me pare te ju hiqet pasaporta shqiptare sepse nuk meritojne ta kene bile as karta jeshile per qendrim te perkoheshem te mos u jepen . E them pa frike se po na njollosin kombin nuk di si nuk jua vrasin veshin juve qe i nxirrni aty pa frike ata nuk i perkasin kombit tone.

  2. SIGURISHT QE OSHT MA I AFTË SE RAMUSHI , HASHIMI , ISA , BESA EDHE SE TI BATON TI GOVNAR HALA MER URDHNA NGA STANISHICI NGA HAAGA.

Leave a Reply to Gjergj Krepi Anullo repliken

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Gjendet i vdekur në apartament një çift në Golem

Një çift në Golem të Kavajës është gjetur pa shenja jete mbrëmjen e së shtunës. Burri M. J., 60 vjeç, banues në Golem  dhe gruaja...

Tensione mes Francës dhe Britanisë për emigrantët, zgjidhja e problemit ende larg

Në kampin ku kanë qëndruar 27 personat që pak ditë më parë u mbytën në kanalin e La Manshit janë të vështira. Që prej 2018-s,...

LSDM pa “Alternativë”, ende pa pakt me partinë shqiptare për koalicion

Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore, partia opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut "Alternativa" ka autorizuar kryetarin Afrim Gashi që të vazhdojë bisedimet për t’u...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER