Haxhiu dhe Bushati debatojnë nëse ishte e drejtë hyrja e Berishës në selinë e PD

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin “Shock” se Partia Demokratike është “kalaja që duhet pushtuar” dhe se ky është qëllimi i foltores së Berishës.

Për këtë, ai tha se thyerja e dyerve nga një mbështetës i Sali Berishës ishte e pritshme.

“Kjo mënyrë e të marrit të gjërave i pëlqen Berishës, molotovi, protesta, dhuna”, tha Haxhiu.

Baton Haxhiu tha se simbolika e sotme e thyerjes së derës duhet të ishte nga ai që e ka nisur revolucionin, pra Sali Berisha dhe jo persona të tjerë.

Ndërsa, analisti Andi Bushati tha se Sali Berisha është shumicë në Partinë Demokratike dhe mbështetësit e tij duhet të kenë të drejtë ta përdorin selinë e PD-së.

“Kjo seli, është selia personale e familjes Basha, apo e opozitarizmit shqiptar?”, tha Andi Bushati.

Ditën e sotme, Sali Berisha dhe mbështetësit e tij hynë për herë të dytë në selinë e PD-së, ku këtë herë u detyruan të thyejnë derën për të përdorur sallën e mbledhjeve për shkak se bravat e dyerve rezultojnë të jenë ndryshuar.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name hereEtiketimet

Zjarr në një apartament në Tiranë, asfiksohet një person

Një person është asfikuar nga zjarri në apartamentin e tij në kryeqytet. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes në rrugën "Memo Meto" në Tiranë  Sipas...

Putini mund të sulmojë Sllovakinë, paralajmëron kryeministri i saj

Kryeministri i Sllovakisë ka paralajmëruar se vendi i tij mund të jetë vendi i radhës nëse Rusia pushton me sukses Ukrainën. Gjatë një interviste për...

Rikthehet qarkullimi normal, 400 mijë të huaj erdhën në prill

1 milion të huaj kanë hyrë në Shqipëri, në 4 muajt e parë të vitit, ku bumi më i madh është shënuar në muajin...

TË FUNDIT

Zjarr në një apartament në Tiranë, asfiksohet një person

Një person është asfikuar nga zjarri në apartamentin e tij në kryeqytet. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes në rrugën "Memo Meto" në Tiranë  Sipas...

Putini mund të sulmojë Sllovakinë, paralajmëron kryeministri i saj

Kryeministri i Sllovakisë ka paralajmëruar se vendi i tij mund të jetë vendi i radhës nëse Rusia pushton me sukses Ukrainën. Gjatë një interviste për...

Rikthehet qarkullimi normal, 400 mijë të huaj erdhën në prill

1 milion të huaj kanë hyrë në Shqipëri, në 4 muajt e parë të vitit, ku bumi më i madh është shënuar në muajin...

Sa i pranojnë shqiptarët besimet e ndryshme fetare?

85% e shqiptarëve ndajnë të njëjtin besim fetar me familjen e tyre. Vetëm një në dhjetë qytetarë shqiptarë besojnë në një fe tjetër nga...

Përsëritja e zgjedhjeve në Tërnoc, Meta fton shqiptarët të votojnë Kamberin

Presidenti Ilir Meta ka ftuar shqiptarët të votojnë kandiatin për deputet të Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi nesër në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc. Përmes...