Pagërrjedhja, Andi Bushati fajëson SPAK, Baton Haxhiu drejton gishtin nga gjykatat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Temë diskutimi mes analistëve Andi Bushati dhe Baton Haxhiu në “Shock” ka qenë pagërrjedhja e dytë e publikuar sot për muajin prill, që shoqërohej bashkë me numrat e telefonit për mbi 600 mijë punonjës.

Sipas Bushatit, SPAK duhet të kishte hetuar autorët e “Patronazhistëve” në mënyrë që të parandalohej kjo që ka ndodhur ditët e fundit.

Ai nënvizoi se ka pasur një negilizhencë me qëllim duke qenë se i përfshirë ka qenë kryeministri, Edi Rama dhe Partia Socialiste.

“I kam pasur para syve prokurorët e SPAK dhe u thosha pse nuk shkoni tek AKSH-i. E vërteta është shumë e thjesht, këto të dhëna. Kam qenë i përfshirë në këtë proces dhe nuk donin të hetonin se e dinin se këto të dhëna i dispononin Edi Rama dhe PS”, tha Andi Bushati.

Ndërsa Baton Haxhiu u shpreh se vjedhja e të dhënave personale është bërë për një qëllim dhe kjo gjë duhet hetuar.

“Nuk ka mbetur gjë tjetër për të dalë. Ka ngel vetëm të dalin dosjen e spitalit. Dhimbja më e madhe përveç humbjes së ndërgjegjes në publikimin e tyre, nuk pashë gjykatës që e ndalojnë publikimin. Nuk pashë një mbledhje urgjente të gjykatës”, tha ai.


1 COMMENT

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name hereEtiketimet

Zjarr në një apartament në Tiranë, asfiksohet një person

Një person është asfikuar nga zjarri në apartamentin e tij në kryeqytet. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes në rrugën "Memo Meto" në Tiranë  Sipas...

Putini mund të sulmojë Sllovakinë, paralajmëron kryeministri i saj

Kryeministri i Sllovakisë ka paralajmëruar se vendi i tij mund të jetë vendi i radhës nëse Rusia pushton me sukses Ukrainën. Gjatë një interviste për...

Rikthehet qarkullimi normal, 400 mijë të huaj erdhën në prill

1 milion të huaj kanë hyrë në Shqipëri, në 4 muajt e parë të vitit, ku bumi më i madh është shënuar në muajin...

TË FUNDIT

Zjarr në një apartament në Tiranë, asfiksohet një person

Një person është asfikuar nga zjarri në apartamentin e tij në kryeqytet. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes në rrugën "Memo Meto" në Tiranë  Sipas...

Putini mund të sulmojë Sllovakinë, paralajmëron kryeministri i saj

Kryeministri i Sllovakisë ka paralajmëruar se vendi i tij mund të jetë vendi i radhës nëse Rusia pushton me sukses Ukrainën. Gjatë një interviste për...

Rikthehet qarkullimi normal, 400 mijë të huaj erdhën në prill

1 milion të huaj kanë hyrë në Shqipëri, në 4 muajt e parë të vitit, ku bumi më i madh është shënuar në muajin...

Sa i pranojnë shqiptarët besimet e ndryshme fetare?

85% e shqiptarëve ndajnë të njëjtin besim fetar me familjen e tyre. Vetëm një në dhjetë qytetarë shqiptarë besojnë në një fe tjetër nga...

Përsëritja e zgjedhjeve në Tërnoc, Meta fton shqiptarët të votojnë Kamberin

Presidenti Ilir Meta ka ftuar shqiptarët të votojnë kandiatin për deputet të Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi nesër në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc. Përmes...