Bushati dhe Haxhiu analizojnë takimin e Bashës me demokratët në Dibër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Fakti që Lulzim Basha ka qëndruar në zyrën e tij në kohën kur Sali Berisha takonte demokratët gjatë foltores, ka bërë që edhe mbështetësit të tij të kenë të njëjtin qëndrim pasiv, gjë që e disavantazhon kreun e Partisë Demokratike. Kështu u shpreh në emisionin “Shock” analisti Andi Bushati.

“Lulzim Basha ka qenë i mefshtë dhe i vonuar në reagimin ndaj aksionit të Sali Berishës”, tha Andi Bushati.

Në lidhje me zbritjen në terren te militantët e PD-së në Dibër ditën e sotme, Andi Bushati tha se ishte veprim i vonuar dhe po e bën “jo duke qenë real, por duke përdorur kasetat e gatshme”.

Andi Bushati vuri gjithashtu në dukje se fjalimi i Lulzim Bashës në Dibër ditën e sotme, pavarësisht se është transmetuar si në lidhje direkte nga disa televizione dhe në faqen zyrtare të Bashës në Facebook, në të vërtetë ka qenë i regjistruar disa orë më përpara.

Këtë e komentoi edhe analisti Baton Haxhiu, i cili tha se nëse nuk është bërë për arsye teknike, atëherë tregon mungesë transparence ndaj publikut.

Baton Haxhiu u shpreh se Lulzim Basha është i vonuar në reagimin ndaj aksionit të Sali Berishës, por jo sepse ka pasur ndërgjegje për të mos reaguar ndaj Sali Berishës.

“E kam kritikuar Bashën se ka qenë i vonuar në daljet e tij publike, por në fillim kam thënë që ka një ndërgjegje të brendshme që të mos ballafaqohet me Sali Berishën. Për të dytën nuk jam më i sigurt”, u shpreh Baton Haxhiu.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name hereEtiketimet

Rikthehet qarkullimi normal, 400 mijë të huaj erdhën në prill

1 milion të huaj kanë hyrë në Shqipëri, në 4 muajt e parë të vitit, ku bumi më i madh është shënuar në muajin...

Sa i pranojnë shqiptarët besimet e ndryshme fetare?

85% e shqiptarëve ndajnë të njëjtin besim fetar me familjen e tyre. Vetëm një në dhjetë qytetarë shqiptarë besojnë në një fe tjetër nga...

Përsëritja e zgjedhjeve në Tërnoc, Meta fton shqiptarët të votojnë Kamberin

Presidenti Ilir Meta ka ftuar shqiptarët të votojnë kandiatin për deputet të Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi nesër në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc. Përmes...

TË FUNDIT

Rikthehet qarkullimi normal, 400 mijë të huaj erdhën në prill

1 milion të huaj kanë hyrë në Shqipëri, në 4 muajt e parë të vitit, ku bumi më i madh është shënuar në muajin...

Sa i pranojnë shqiptarët besimet e ndryshme fetare?

85% e shqiptarëve ndajnë të njëjtin besim fetar me familjen e tyre. Vetëm një në dhjetë qytetarë shqiptarë besojnë në një fe tjetër nga...

Përsëritja e zgjedhjeve në Tërnoc, Meta fton shqiptarët të votojnë Kamberin

Presidenti Ilir Meta ka ftuar shqiptarët të votojnë kandiatin për deputet të Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi nesër në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc. Përmes...

SHBA konfirmon nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë shtete

Qendra e SHBA-së për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) tha të enjten se kishte identifikuar nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë...

Lukashenko urdhëron formimin e komandës së re ushtarake në kufi me Ukrainën

Lideri bjellorus Alexander Lukashenko ka urdhëruar të enjten formimin e një komande të re ushtarake në kufirin jugor të vendit me Ukrainën, raporton Reuters. “Është...