Sot

SOT – emisioni më i ri në Euronews Albania i kushtohet ekskluzivisht shoqërisë shqiptare dhe problemeve tona të shumta. Duke depërtuar në këndet më të largëta, emisioni ka marrë përsipër të sjellë ngjarjet më përfaqësuese dhe të ekspozojë historitë njerëzore që duhet të na shqetësojnë.

Sot

Duhet vullnet politik për të goditur krimin, thotë eksperti

Duhet vullnet politik për të goditur krimin. Ishte kjo deklarata e Ergys Muzhaqit, ekspert i sigurisë publike. Ai kujtoi për “SOT” në Euronews Albania dy...

Operacioni ‘Golden Bullet’, gazetari Zhabina tregon kuptimin e emrit

Xhevahir Zhabina tha për “SOT” në Euronews Albania se operacioni që goditi 8 grupe kriminel nuk do të ketë ndikim domethënës te këto grupe,...

‘Presidenti’, Murrizi: Opozita ka ngrënë karremin e Ramës, procesi është farsë

Ish-deputeti Myslim Murrizi e cilëson si një karrem procesin e ndjekur nga kryeministri Edi Rama për zgjedhjen e presidentit të ri, të cilën opozita...

Hepatiti akut tek fëmijët, mjeku grek: Prindërit nuk duhet të shqetësohen

Mjeku grek Gkikas Magiorkinis tha në emisionin ‘Sot’ në Euronews Albania se prindërit nuk duhet të shqetësohen lidhur me hepatitin akut tek fëmijët, sepse...

“Policia na arrestoi në befasi”, rrëfimi i dy ish të dënuarave për kanabis

Kultivimi i lëndëve narkotike është një nga veprat penale më të konsumuara në Shqipëri, teksa të përfshirë vitet e fundit janë edhe gratë. Bukurie Fejzo...

‘Presidenti’, Mediu: Opozita mos të propozojë emra pa u konsultuar brenda vetes

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se kreut të mazhorancës i intereson që të ketë përballë një opozitë të përçarë. Ndaj, ai shtoi se...

Ermonela Felaj: Modeli i presidentit të mazhorancës dhe opozitës janë njësoj

Përshkrimi i presidentit të ardhshëm nga mazhoranca dhe opozita është krejtësisht i ngjashëm, sipas deputetes së PD-së Ermonela Felaj. “Përshkrimi i presidentit te ardhshëm nga...

Dy vite nga shembja e Teatrit Kombëtar, Budina tregon ‘tradhtinë’ e Bashës

Këtë 17 Maj bëhen dy vite nga shembja e godinës së Teatrit Kombëtar. Regjisori Edmond Budina tha në emisionin "Sot" në "Euronews Albania", se ai...

Tatimi i punonjësve, Pano Soko: Sulm ndaj individit, jo kompanive

Ekonomisti Pano Soko e konsideron tatimin e punonjësve një sulm ndaj individit e jo ndaj kompanive. Ai personalisht tha se nëse do fliste për probleme...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER