Unpublished

Çështje të aktualitetit, drejtësisë, dosjet e krimit, hetime dhe tema të lëna jashtë vëmendjes, vijnë çdo javë për publikun shqipfolës në “UNPUBLISHED” me autore Erida Gjermeni (Shani). Çdo të martë në orën 18:00.

Unpublished

Rreziku që u kanoset qytetarëve nga ‘importi paralel’ i ilaçeve

Ish-drejtori i Agjencisë së Kontrollit të Barnave, Besnik Jakaj thotë se ndryshimet në ligj i hapën rrugë abuzimeve me cilësinë e medikamenteve. “Në fakt nën...

Ilaçet kontrabandë, ekspertët: Mungojnë ilaçet origjinalë, tregu i mbushur me barna joefektivë

Ndryshimi i ligjit të barnave në vitin 2014 solli pasoja të rënda në tregun farmaceutik shqiptar. “Unpublished” hulumtoi mbi këtë fenomen, ndërsa njëzëri të...

Rrëfimi i një shpërndarësi droge: Të rinjtë nga 18-25 vjeç, blerësit më të mëdhenj të kokainës

“Unpublished” bisedoi me një të ri që është shpërndarës droge në Tiranë. Ai tregon se këtë "biznes" ka nisur herët, me synimin që kanë...

Epidemia e re në Shqipëri, qytetet që kanë konsumin më të lartë të drogës

Shqipëria nuk është më vetëm një vend tranzit për drogat e forta, por edhe një strehë në zgjerim për përdoruesit e tyre. Emisioni “Unpublished”...

Rrëfimi i bashkëshortes së komisarit Gani Malushi: U tradhtua nga kolegët, e futën në kurth

Një nga Komisarët e Policisë së Shtetit të vrarë është Gani Malushi. Ai u ekzekutua në 2003 dhe vrasja e tij dyshohet se lidhet...

Ekzekutimi i ‘komisarit të hekurt’ Ilir Ngresi mund të ishte parandaluar | Unpublished

Ata janë cilësuar si dora e hekurt e policisë shqiptare. Është fjala për komisarët që u përballën me bandat më famëkeqe në Shqipëri nga...

Vrasja e Sajmir Hoxhës, ish-zyrtarë të policisë: Mund të ishte parandaluar

Në 30 vite demokraci, 225 punonjës së Policisë së Shtetit kanë rënë në krye të detyrës. Për të përjetësuar kujtimin e tyre, pranë Ministrisë...

Drama e familjeve të policëve të rënë në krye të detyrës

Ylli i 225 u vendos vetëm pak ditë më parë në memorialin e policëve të rënë në krye të detyrës së Policisë së Shtetit. Përmes...

Si funksionon ashensori dhe kur mund të kthehet në rrezik për jetën

Të ngecësh brenda një ashensori është një makth i vërtetë. Çdo ditë zjarrfikësit nxjerrin 3 apo 4 persona që bllokohen në ashensor. Megjithatë për...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER