Urban Story

Pas çdo guri të vendosur për “të ndërtuar Tiranën”, pas çdo luleje në pranverë, pas çdo detaji që na e bën jetën me të mirë, qëndrojnë heronjtë e njohur apo të panjohur të qytetit! Zbulojini ata me ne, në Urban Story! Çdo të hënë dhe të premte ora 18:00.

Urban Story

Mimoza Ahmetaj tregon momentin e veçantë kur fitoi çmimin e parë në Sanremo

Mimoza Ahmetaj ndan në Urban Story se cili ka qenë botimi i saj i parë “Botimi im i parë ka qenë në ’86 ‘Bëhu I...

Shkrimtarja Mimoza Ahmetaj: Unë kam qenë e veçanta e familjes

Një shpirt i lirë, një artiste shumë dimensionale pasionante dhe shumë e dashur. Me origjinalitetin dhe temperamentin e saj shkrimtarja Mimoza Ahmeti ka ditur...

Valbona Selimllari: Nuk kam ambicie politike, prioriteti im ka qenë familja

Ajo do mbetet Missi i përjetshëm shqiptar, por bukuria nuk është dimensionin i saj i vetëm, madje as më i rëndësishmi. Në këtë ‘Urban...

Urban Story | Elsa Xhai: Gazetarët nuk kanë vendin që i takon në shoqëri

Elsa Xhai pëlqente që në radio përveç zërit të saj, të dëgjohej edhe zëri i qytetarëve, ndaj nuk qëndroi vetëm brenda mureve të këtij...

Urban Story | Elsa Xhai rrëfen katër dekada punë në Radio Tirana

Mjafton të dëgjosh zërin e saj dhe futesh thellë në magjinë që të dhuron. Një zë i ngrohtë, i ëmbël, që të fton ta...

“Jeta ta jep mikun e mirë, por edhe ta merr”, Papingji mes lotësh kujton kompozitorin e ndjerë Aleksandër Lalon

Edhe pas vitit 1990, poeti i mirënjohur për shqiptarët, Jorgo Papingji na rrëfen në “Urban Story” në Euronews Albania se u gjend sërish në...

Poeti Jorgo Papingji në një rrëfim ndryshe: Kam shërbyer për tri dekada si mësues

Ndërsa kërkohej gjithnjë edhe më shumë për tekstet e këngës nga kompozitorët dhe këngëtarët, drejtimi arsimor i artistit të madh Jorgo Papingji ishte krejt...

Jorgo Papingji në ”Urban Story”: Tekstin e parë e kam shkruar për Festivalin e Këngës së Fëmijëve

Me tekstet e tij janë rritur breza e breza të tërë shqiptarësh. Shumë prej nesh dimë përmendësh çdo rresht që ka shkruar pena e...

Urban Story/ Papastefani: Mungojnë artizanët te Pazari i Ri

Sot pazari i ri ka marrë një fytyrë mjaft moderne njëkohësisht, por dhe fatmirësisht është rikthyer në identitet. “Për fat në këtë pjesë koha ka...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER