Federata e Futbollit të Kosovës shkarkon nga detyra trajnerin Challandes

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Federata e Futbollit të Kosovës ka marrë vendimin për shkarkimin e trajnerit Bernard Challandes.

Vendimi vjen pas rezultateve negative të njëpasnjëshme në kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” e sidomos pas humbjes nga Gjeorgjia me rezultat 2-1 në Prishtinë.

Lajmin e ka dhënë kryetari i FFK-së, Agim Ademi, në një konferencë për media, i cili ka theksuar se është shumë falënderues për bashkëpunimin me Bernard Challamdes, por për shkak të mungesës së rezultateve sot është arritur marrëveshja për ndërprerjen e këtij bashkëpunimi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Plazh në fund të tetorit, turistë të huaj shijojnë detin dhe diellin e ngrohtë të Vlorës

Përmirësimi i kushteve të motit ka sjellë në Vlorë turistët e tetorit. Ata janë ukrainas, rus apo holandezë, por nuk mungojnë as shqiptarët nga...

Ceno Klosi emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Me vendim të Këshillit të Ministrave, Klosit i është besuar drejtimi i institucionit të Tatimeve. "Ceno...

Aksidentet në shesh xhirime ndër vite

Aktori i Hollivudit, Alec Baldwin, qëlloi për vdekje një kineast dhe plagosi një regjisor në sheshin e xhirimeve të filmit ‘Rust’. Por, nuk është...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER