Vuçiç akuzon Britaninë e Madhe për aksionin në veri të Kosovës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç shprehet se veprimet e autoriteteve të Kosovës në veri po kryehen me miratimin e vendeve perëndimore.

Për aksionin kundër krimit të organizuar dhe kontrabandës, Vuçiç drejtoi gishtin nga Britania e Madhe.

“Kam marrëdhënie të shkëlqyera me Britaninë e Madhe dhe gjithmonë do t’i dua, por nuk do t’i lejoj të më bëjnë budalla”, ka presidenti serb.

Ai ka bërë këtë deklaratë gjatë një intervisteve televizive në Serbi.

Vuciç e ka quajtur tregim aksionin e Njësisë Speciale në veri për të luftuar kontrabandën, duke thënë se kjo fyen inteligjencën.

“Ata shumë shpejt do të ndërmarrin një aksion tjetër të ngjashëm. Ata do të dërgojnë njësitë në ndonjë vend të banuar me shqiptarë për të thënë se po luftojnë korrupsionin dhe krimin”, ka thënë ai.

Gjatë takimit të mbajtur në një kazermë ushtarake në Rashkë, Vuçiç tha se shqiptarët kanë mbështetjen e të paktën një shteti dhe se ai shtet nuk ishte anëtar i BE-së, por pa bërë specifikime.

Sipas tij, disa fuqi perëndimore po i nxisin shqiptarët sepse ata kanë dëshirën të destabilizojnë rajonin dhe Serbinë.

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Frikë nga ‘Omicron’, BE ndalon udhëtimet nga zonat e rrezikut

Varianti i ri i COVID-19 i konstatuar së pari në Afrikën e Jugut përbën shqetësim për Organizatën Botërore të Shëndetësisë. Omicron është pikasur tek udhëtarë...

Ende pa autor sulmi me tre të vrarë në Deçan, jashtë rrezikut i plagosuri

Me gjithë impenjimin maksimal të policisë së Kosovës, ende nuk është arritur të zbardhet asgjë mbi sulmin me armë ndaj një autobusi në fshatin...

Demokratët festojnë sot Pavarësinë dhe Çlirimin, Basha homazhe tek Monumenti i Nënës Shqipëri

Kreu i PD-së Lulzim Basha i shoqëruar nga deputetë dhe përfaqësues të tjerë të Partisë Demokratike ka zhvilluar paraditen e sotme homazhe për Ditën...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER