Sociale

Sociale

Mjeku i njohur Adhon Polena humb jetën nga COVID-19

Mjeku i njohur nga Korça, Adhon Polena ka humbur sot jetën për shkak të COVID-19. Mjeku e humbi betejën me virusin në moshën 75-vjeçare. Ai...

Gjendja e epidemisë, Komiteti i Ekspertëve nuk bën asnjë lehtësim masash

Komiteti Teknik i Ekspertëve duke analizuar gjendjen e epidemisë Covid-19 në Shqipëri vendosi që masat aktuale do mbeten në fuqi. Lajmi u bë i ditur...

Një memorial për tërmetin, banorët në Durrësit protestojë: Të ndërtohet pallati siç ishte

Vendimi i kryetares së Bashkisë së Durrësit për të ndërtuar një memorial në vendin ku tërmeti i 26 nëntorit rrafshoi pallatin 1032, është kundërshtuar...

A mund të zgjidhim problemin e urisë dhe ngrohjen globale në të njejtën kohë?

Në mbarë botën, 690 milion njerëz ballafaqohen rregullisht me mundësinë për të shkuar në shtrat me barkun bosh – dhe ky numër është vazhdimisht...

“Zoti nuk mund të bekojë mëkatin”, Vatikani kundër bashkimeve të së njëjtës gjini

Të hënën, Vatikani nxori një urdhëresë ku thuhet se Kisha Katolike nuk mund të bekojë bashkimet mes së njëjtës gjini pasi Zoti “nuk mund...

Plani për të ndërtuar një aeroport në Shqipëri rrezikon shtigjet përshkuese të zogjve mërgimtarë

Shqipëria ndodhet në një nga shtigjet përshkuese më të rëndësishme për zogjtë mërgimtarë që fluturojnë ndërmjet Europës dhe Afrikës. Laguna e Nartës, e cila...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER