Negociatat për presidentin, Abdixhiku kërkon takim të dytë me Vjosa Osmanin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mesa duket Lumir Abdixhiku ka nevojë edhe për një takim të dytë më Vjosa Osmanin, për t’u bindur që të votojë kandidaturën e saj si presidente e Kosovës.

Pas bisedimeve që të dy kanë pasur sot, Abdixhiku ka deklaruar se takimi ka qenë shumë i frytshëm dhe pozitiv, si dhe ka vlerësuar platformën e Osmanit. Megjithatë ai është shprehur se do të ketë një konsultim me strukturat e Lidhjes Demokratike të Kosovës, si dhe më pas një takim të dytë më Osmanin.

Shumë zëra brenda LDK thonë se kjo parti duhet ta mbështesë znj. Osmani, qoftë dhe me qëndrimin në salle për t’i bërë shumicën e nevojshme.

Një prej tyre është dhe deputetja Valentina Bunjaku Rexhepi që e ka deklaruar votën e saj hapur pro kandidaturës së Vjosa Osmanit.

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER