21 vite AAK, Haradinaj: Krenarë për arritjet e Aleancës dhe standardet e saj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në 21-vjetorin e krijimit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka përmendur disa prej akteve të ndërmarra nga kjo parti mes të cilave edhe ato që lidhen me raportet me Serbinë.

Haradinaj solli në vëmendje vendosjen e taksës 100% për mallrat serbe, krijimin e ushtrisë, teksa nuk la pa nënvizuar dorëheqjet nga posti i kryeministrit pas aktakuzave të ngritura nga Haga.

“Vendosëm vetë, nuk dialoguam me Serbinë, vendosëm vetë për taksën, reciprocitetin, mbrojtëm sovranitetin tonë dhe ekonominë tonë duke vendosur vetë, nuk negociuam me Serbinë, por vendosëm vetë për ushtrinë, Trepçën dhe pavarësinë energjitike,” – u shpreh Haradinaj, teksa kujtoi dorëheqjet dhe përballjet ndaj akuzave në Hagë, për të cilat u shpall i pafajshëm.

Etiketimet

Trembëdhjetë të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut në orët e fundit kanë humbur jetën 13 persona si pasojë e infektimit nga epidemia e COVID-19. Ministria e shëndetësisë ka...

Rënie e theksuar e vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 pas vaksinimit, sipas studimit italian

Rastet e reja me COVID-19 tek të gjitha grup moshat kanë rënë me 80 për qind vetëm pesë javë pas dozës së parë të...

Rritet çmimi i karburanteve, nafta dhe benzina 5 lekë më shtrenjtë në tregun e pakicës

Në pikat e furnizimit me pakicë të karburanteve, këtë fundjavë është vënë re rritje të çmimit të naftës dhe benzinës. Nëse në fillim të javës...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER