75 raste të reja dhe 4 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Situata e COVID-19 në Kosovë duket se po përmirësohet, pasi gjatë ditëve të fundit është vënë re një ulje në numrin e rasteve pozitive.

Në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 75 raste të reja me COVID-19, ndërsa katër persona kanë humbur jetën nga ky virus. Rastet e reja kanë dalë nga testimi i 1.312 personave, ku vihet re se numri i testimeve është ulur.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 546 pacientë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot në Kosovë, është 96.012. Numri i numri i rasteve aktive me COVID-19 është 7.508.

Rastet pozitive në total që prej fillimit të pandemisë janë 105.711, ndërsa 2.191 persona kanë humbur jetën.

Etiketimet

Vijojnë sulmet ajrore Izrael-Gaza, mbërrin në Tel Aviv i dërguari i SHBA-së

Kur tensionet mes Izraelit dhe Palestinës vijojnë të përshkallëzohen në Tel Aviv ka mbërritur i dërguari i SHBA në përpjekje për të gjetur një...

Juventus në kërkim të një bilete për në Champions League

Bardhezinjtë e Juventusit po kalojnë sezonin e tyre më të vështirë të 10 viteve të fundit, pasi jo vetëm që zbritën nga froni i...

 “Pengmarrja” e emigrantëve, gjykata shfajëson ish-ministrin Salvini

Kreu i ekstremit të djathtë në Itali, Matteo Salvini nuk duhet të përballet me një proces gjyqësor për akuzën e pengmarrjes së një grupi...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER