Sot në mbrëmje Kurti takohet me presidentin Macron në Paris

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme në orën 19:30, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të pritet në “Pallatin Elysee” në Paris nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron.

Dialogu midis Kosovës dhe Serbisë si dhe perspektiva e Kosovës drejt integrimeve europiane pritet të jenë çështjet që do të bisedohen mes Kurtit dhe Macron.

Gjithashtu, kryeministri Kurti pritet të kërkojë nga presidenti Macron përkrahje për procesin e liberalizimit të vizave.

Kjo është vizita e parë e Kurtit në Paris, pas marrjes së detyrës si kryeministër i Kosovës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Akademia e Shkencave rekomandon dozën e tretë të vaksinës për të moshuarit

Akademia e Shkencave rekomandoi sot vaksinimin me një dozë të grup-moshave 12-18 vjeç dhe një dozë shtesë për grup-moshat mbi 60 vjeç si mënyrë...

Përfundon misioni ‘Inspiration 4’, rikthehet nga hapësira ekuipazhi i parë i civilëve

Ekuipazhi me civilë i “SpaceX” është rikthyer me sukses në Tokë pas tre ditëve udhëtim në hapësirë. Ekipi i “Inspiration 4” u ul në ujërat...

Rusët zgjedhin sërish Putin, kritika për votim të detyruar dhe mbushje të kutive të votimit

Partia në pushtet ‘Rusia e Bashkuar’ ka festuar fitoren në zgjedhjet parlamentare. “Sot,  përfunduan zgjedhjet për parlamentin. Zgjedhje shumë të rëndësishme që do të përcaktojnë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER